Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

TOSYÖV’den Rektör Canda’ya Ziyaret…

10 Eylül 2009 Perşembe, 14:55
TOSYÖV’den Rektör Canda’ya Ziyaret…

Kısa adı TOSYöV olan Türkiye Küçük ve Orta ölçekli ışletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı, Hatay Temsilciliği Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Güzel, Mehmet Galioğlu, Salah Mışraklı, Adnan Bakırcı, Hikmet Güzelmansur ve Sami Avcı Tahsin Rende başkanlığında Rektör Canda’yı makamında ziyaret ettiler.
 
  Derneğin kuruluş amacıyla ilgili konular hakkında Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Canda’ya bilgi veren başkan Rende TOSYöV’ün Türkiye’de girişimcilik ortamının yaratılmasında ve bu kültürün geliştirilmesine katkı sağlayacak etkinliklere öncülük ettiğini ve desteklediğini KOBı’lere ulusal ve uluslararası piyasalarda güçlü birer yapı kazandırmaya çalıştığını belirtti. Türkiye genelinde 19 ilde destekleme derneği bulunan TOSYöV’ün 20.Destekleme Derneği’ni kurduklarını dile getiren Rende, işadamları-dernek ve üniversite arasında çalışma ve ortak proje yapmak istediklerini belirtti.
 
 Rektör Canda, bu anlamlı ziyaretin kendisini çok mutlu ettiğini ve Hatay’da bulunan girişimci işadamlarının bu tür derneklerin kurulmasında öncülük yapmasının sevindirici olduğunu Hatay için ileriye dönük girişimlerde Mustafa Kemal üniversitesi olarak her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz