Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

Tosçelik Fen Lisesi Birinci Oldu…

23 Nisan 2009 Perşembe, 09:26
Tosçelik Fen Lisesi Birinci Oldu…

7 yıldan bu yana OYAK şirketlerinin bulunduğu illerde düzenlenen Liselerarası Matematik Yarışması’nda ıskenderun Tosçelik Fen Lisesi Türkiye Birinciliğini elde etti.
 
15 Kasım 2008 günü 17 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen ve Hatay il birinciliğini elde eden ıskenderun Tosçelik Fen Lisesi Türkiye finaline katılmaya hak kazanmıştı. 17 ilden gelen okulların katılımı ile ıstanbul Teknik üniversitesi Gümüşsuyu kampusunde yapılan Türkiye birinciliği yarışması sonrası şampiyon olan ıskenderun Tosçelik Fen Lisesi, öğrenci ve öğretmenler ödüllerini OYAK Genel Müdürü Dr. Coşkun Ulusoy ve OYAK Otomotiv ve çimento Grubu Başkanı Celalettin çağlar’ın elinden aldılar. Swiss Otel’de gerçekleşen ödül törenine Hatay Valisi Nusret Miroğlu, Hatay ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç ve ıSDEMıR Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi ısmail Akçakmak ve öğrencilerin velileri de iştirak ettiler.
 
Yaklaşık 4 gündür ıstanbul da bulunan 17’ ilin öğrenci, öğretmen ve velileri aynı zamanda düzenlenen organizasyonlarla kentin tarihi ve turistlik yerlerini de gezip görme imkanı da buldular. ılk kez 2003 yılında OYAK çimento şirketlerinin bulunduğu 5 il ve 107 okulda “Hayat Matematiktir” sloganı ile başlayan Liselerarası Matematik Yarışması’nda bu yıl, tüm OYAK şirketlerinin bulunduğu 17 il, 492 okul, 1.964 öğrenci yarıştı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz