Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Toplumun Bilinçlenmesi Önemli…

23 Kasım 2011 Çarşamba, 10:06
Toplumun Bilinçlenmesi Önemli…

Lekesiz, “Ağız ve diş sağlığı konusunda yapılan çalışmaların ilimizin tamamını kapsayacak şekilde genişletilmesi ve toplumun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi önemli” “Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası”nın başlaması dolayısıyla Hatay Diş Hekimleri Odası üyeleri Atatürk Anıtına çelenk sundu.
 
 
 
 
Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası”nın başlaması dolayısıyla düzenlenen anıta çelenk sunma ve saygı duruşu töreninin ardından Oda Başkanı Orhan Günal ve yönetim kurulu üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ıl Sağlık Müdürü Mustafa Kiremitçi ve Vali Mehmet Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret ettiler.
 
 
 
Diş hekimlerini makamında kabul eden Lekesiz, toplumda ağız ve diş sağlığının öneminin iyi şekilde anlatılması ve bu alanda yapılan çalışmaların genişletilmesi gerektiğini ifade etti.Diş hekimlerinin, toplum sağlığı açısından önemli bir sağlık hizmeti sunduklarına değinen Lekesiz, ınsanın ağız ve diş sağlığında sorun olduğunda, vücuttaki tüm organları olumsuz etkilediğini, dolayısıyla ağız ve diş sağlığının, aynı zamanda ruh ve beden sağlığı içinde çok önemli olduğunu kaydetti.
 
 
Ayrıca önümüzdeki yıldan itibaren Diş Hekimleri Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında farkındalık yaratmak amacıyla gerek valilik gerekse ilgili tüm kurumlar ile iş birliği içerisinde okullarda bir diş taraması yapılmasında yarar gördüklerini belirten Lekesiz, yapılan çalışmaların ilimizin tamamını kapsayacak şekilde genişletilmesinin ve toplumun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesinin önemli olduğunun da altını çizdi.
 
 
Hatay Diş Hekimleri Odası Günal ise, amaçlarının toplumda ağız ve diş sağlığı bilincinin yerleşmesi olduğunu vurgulayarak, Haftalarını çeşitli etkinlerle kutlayacaklarını dile getirdi.
 
 
Günal, ayrıca Antakya Belediyesi sponsorluğunda Antakya, ıskenderun ve Samandağ’daki ılköğretim Okullarında ağız ve diş sağlığı konusunda öğrencilere bilgiler vererek diş macunu ve fırçası dağıtacaklarını kaydetti. Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz