Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Toplum Yararına Çalışma Programı…

25 Ocak 2012 Çarşamba, 11:30
Toplum Yararına Çalışma Programı…

ışkur’a kayıtlı işsiz vatandaşlara verilen eğitimler sonucu resmi kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılarak istihdam sağlamak amacıyla yapılan “Toplum Yararına çalışma Programı” çerçevesinde Antakya Belediyesi ve ışkur Hatay ıl Müdürlüğü arasında 40 işçiye istihdam sağlanması ile ilgili protokol imzalandı. Proje kapsamında Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ile Hatay ışkur ıl Müdürü Ahmet Bulanık“ Toplum Yararına çalışma Programı” çerçevesinde iki kurum arasındaki anlaşmayı belirten işbirliği protokolüne imza attı.
 
 
Projeyle Birlikte ışkur’a Kayıtlı 40 ışçi 8 Ay Boyunca Antakya Belediyesi Bünyesinde çalışacak“Toplum Yararına çalışma Programı” kapsamında ışkur ıl Müdürlüğü’nce düzenlenen proje kapsamında, eğitimlerini tamamlayan ve sertifikalarını alan 40 işçi, 1 şubat 2012’den itibaren, 8 ay boyunca Antakya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösterecek.
 
 
 
Antakya Belediyesi ve mücavir alan sınırları içerisindeki ağaçlandırma, yeşil alan bakım ve düzenlemesi, park ve bahçelerin çevre düzenlemesi, temizliği, çapalama, budama, park ve bahçelerdeki bozuk alanların gerekli dolgularının yapılması, refüj, kaldırım ve meydanların ağaçlandırılması gibi iş kollarında görev yapacak 40 işçi personelin çalıştıkları 8 aylık süre zarfındaki maaş ve sosyal güvenlik hakları “Toplum Yararına çalışma Programı” kapsamında Hatay ışkur ıl Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Amacımız insanımıza iş imkânı sağlamakProtokol imza töreninde konuşan ışkur Hatay ıl Müdürü Ahmet Bulanık, “ınsanlarımıza istihdam imkânı sağlayan Toplum Yararına çalışma Programı’na verdiği destekten ötürü ayrıca proje kapsamında Antakya Belediyesi bünyesinde insanlarımıza istihdam olanağı sağladığı için Başkan Savaş’a teşekkür ediyorum. Belediyemizle daha önce de benzer uygulamalarımız olmuştu, bundan sonraki süreçte de olmaya devam edecek. Ortak amacımız işsiz insanlarımıza aş ve iş imkânı sağlamaktır. Ayrıca bu insanlarımızın meslek edinmelerine katkı sağlayıp, bundan sonraki çalışma hayatlarına destek olmaktır.”dedi.
 
 
Başkan Lütfü Savaş da, proje kapsamında belediye bünyesinde daha önce de faaliyet gösteren işçi kalıcı hizmetler gerçekleştirmişlerdi. Büyük çoğunluğuna farklı alanlarda iş imkânı sağladık. “Toplum Yararına çalışma Programı çerçevesinde 8 ay boyunca belediyemiz bünyesinde çalışacak 40 işçi kardeşimizin de aynı şevk ve heyecanla görev yapacaklarına ve memleketimize yapılan hizmetlere katkı sağlayacaklarına inanıyorum. ınsanlarımıza istihdam sağlayan, aş ve iş imkânı veren bu projeye emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.  Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz