Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Toplum ıçin Çalışıyorlar…

10 Şubat 2012 Cuma, 09:15
Toplum ıçin Çalışıyorlar…

Kılıç: ”Hatay Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, 2010 yılında Türkiye genelinde toplum destekli polislik çalışmaları yapan en iyi ikinci il oldu” Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Toplum Destekli Polislik (TDP) faaliyetlerine destek veren Oda başkanları, Sivil toplum Kuruluşları (STK) ve ış adamlarıyla biraraya geldiği toplantıda, 2010 yılında yapılan değerlendirmede Hatay Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliğinin, Türkiye genelinde toplum destekli polislik çalışmaları yapan en iyi ikinci il olduğunu, 2011 yılı değerlendirmesinin henüz açıklanmadığını, 2011 yılı için de derece beklediklerini söyledi.TDP’ nin emniyet ile vatandaş arasında köprü oluşturan bir kurum olduğunu belirten Kılıç, Toplum Destekli polislerin vatandaşların kendilerini güvende hissetmeleri adına görev yaptıklarını, bu amaçla görevlerini yaparken toplumsal hayatın tüm alanlarında toplumla içe içe olduklarını söyledi.Kılıç, “Vatandaşların güvenliğini sağlamanın yanı sıra, onların her ihtiyacında yanlarında olan Toplum destekli polislerimiz, aynı zamanda sosyal yaşam içerisinde gördükleri eksikliklikler ve toplumun kanyan yaraları üzerine de projeler geliştirerek, çözüm üretmeye çalışmaktadırlar.” Dedi.Güvenlik politikalarının, ”vatandaşın hiç bir güvenlik kaygısı duymadan işini yapması” olduğunu ve bunu oluşturmak için de var güçleriyle çalıştıklarını dile getiren Kılıç, “Vatandaşın hiç bir güvenlik kaygısı duymadan işinde başarılı olmaya çalışmasının kendileri için önemli. Hatay asayiş bakımından en güvenli illerden biri. Bu durumun devamı için de devamlı çalışmalar yapıyoruz.” şeklinde konuşarak TDP gerçekleştirdiği çalışma ve projeler hakkında bilgiler verdi: “yardıma ve bakıma muhtaç 103 yaşlı vatandaş tespit edilerek, 2’si huzur evine yerleştirildi, 15’ine gıda yardımı yapıldı, 3’ü psikolojik ve fiziksel rahatsızlıklarından dolayı hastaneye götürülerek tedavilerine başlandı. Bir vatandaşa ışKUR kanalıyla iş imkanı sağlandı, 2’sinin evi onarımdan geçirilerek daha iyi bir duruma getirildi. 30 yaşlımızı tekne turuna götürdük, 60 kişiye de Vali Mehmet Celalettin Lekesiz’in de katılımıyla iftar yemeği verildi.”
 
90 öğrenciye sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle giyim, okul üniforması ve ayakkabı yardımı yapıldı. 250 çocuğun da lunaparka götürüldü.Mağdur Destek projesi kapsamında suçtan zarar gören 405 vatandaşın ziyaret edildi. Güvenle Bakan Gözler projesi kapsamında da 249 işyerine bin 9 adet güvenlik kamerası taktırıldı.
 
 
öğrencileri suç ve suçlulardan korumak, vatandaşları bilgilendirmek ve diğer resmi ve özel kurumlarla diyalogu artırmak amacıyla 6 bin 847 toplantı yapılarak, bu toplantılarda 38 bin 503 vatandaşın bilgilendirildi.
 
 
Esnaf, mahalle muhtarı, özel ve sivil kuruluş temsilcileri ile eğitim kurumlarının, 26 bin 184 defa ziyaret edilerek, bu ziyaretlerde 143 bin 122 vatandaşla görüşüldü.
 
 
ıl merkezinde bulunan maddi durumu kötü, fakat okullarında başarılı öğrencilere sinema etkinliği düzenlenerek, bu etkinlikte 23 okuldan bin 770 çocuğa toplam 9 film gösterimi yapıldı. Ayrıca kendilerini Aşiret ve Dom olarak adlandıran vatandaşlarımızın çocuklarından 75 kişilik gruba ise Defne projesi kapsamında bir sinema etkinliği düzenlendi.” Kılıç konuşmasının ardından TDP çalıma ve projelerine destek veren STK ve Oda başkanları ile işadamlarına maddi ve manevi katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.H.Bozok

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz