Topal: Çözümsüzlüğün adresi olmayacağız…

09 Ağustos 2015 Pazar, 22:52

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Serkan Topal, Parti olarak ülkeyi yönetecek kadrolarıyla hazır olduklarını belirterek, hiçbir zaman çözümsüzlüğün adresi olmayacaklarını söyledi.

Partisinin İskenderun İlçe Başkanı Jorj Basus ve bir grup partili ile İskenderun Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Serkan Topal ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bu ülkeyi yönetebilecek bilgi ve birikime sahip olduklarını vurgulayan CHP’li Serkan Topal “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak hiçbir zaman çözümsüzlüğün adresi asla olmayacağız. Bizim hedefimiz dış politikada barıştır. Biz diyoruz ki eğer siz hukuku çiğnemeyecekseniz, eğer siz işçinin emeklinin alın terini ayakabı kutularında saklamayacaksanız, eğer siz cumhurbaşkanlığı konusunda anayasal sınırlara çekilecekseniz buyurun gelin biz de bu ülkeyi yönetmeye hazırız.

Biz HDP, AKP ve MHP diye ayırmıyoruz. Biz ilkeler doğrultusunda herkesle şeffaf bir şekilde bu ülkeyi yönetmeye hazırız. Bu ülkeyi başkalarıyla da yönetmeye hazırız” diye konuştu.

CHP’li Vekil Serkan Topal, Türkiye’de son zamanlarda yaşanan olaylara dikkat çekerek “Yaşananlar hem bizi hem de bütün halkı endişelendirmekle beraber çok üzücü. Görüldüğü üzere bugün Türkiye’de yaşananlar iktidarı elinde bulunduranların dış politikalarının iflas ettiğini göstermektedir. Son süreçte güvenlik ve İçişleri Bakanlığı, MİT ve Emniyet sadece halkı uyarıyor oysa sadece uyarmakla kalmamalı, gerekli önlemleri almalıdır. Bunu yapamıyorsa derhal istifa etmelidir” değerlendirmelerinde bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz