Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

TKDK’dan Üç Sözleşme Daha

27 Haziran 2012 Çarşamba, 11:24
TKDK’dan Üç Sözleşme Daha

Haber Merkezi-Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay ıl Koordinatörlüğü, proje sahipleri ile sözleşme imzalamaya devam ediyor.  Son olarak Ender Salih Erden ile imzalanan sözleşme ile zeytinyağı sektörüne bir destek daha sağlanmış oldu. Bununla beraber,  Karaali Zeytincilik Ltd şti ve Yılmaz ıpekçilik Ltd şti’ de kurumdan hibe desteği almaya hak kazandı. 

 
 
 
Ayrıca 9 Temmuz 2012′ ye kadar devam etmekte olan Yeni Proje Başvuru Dönemi için kırsal turizm, su ürünleri işleme ve Hatay’a özgü yerel gıda ürünleri gibi konularda hazırlanan projeler olduğunu belirten TKDK Hatay ıl Koordinatörü Dr. Savaş özgürsoy, hayvancılık sektörü ile ilgili Hatay’da uygulanmayan desteklerin de yılsonuna kadar ilimizde hibe programları kapsamına alınacağını belirtti. 
 
 
 
özgürsoy, Hatay Valiliğince hazırlatılan Hatay ıli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı tanıtım toplantısı münasebetiyle, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehdi Eker’in, ilimize yaptığı ziyaret kapsamında gerçekleştirilen ve Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin’in de katıldığı toplantıda söz konusu hibe desteklerinin ilimizde de uygulanmaya başlanacağının müjdesi verilmiş oldu. Bu destekler kapsamında;  kesimhaneler, mandıralar, et ve süt üreten tarımsal işletmeler (ahır yapımları), süt toplama merkezleri ve kanatlı sektörüne dönük bina ve makine ekipman desteği sağlanmış olacağını dile getirdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz