Son Dakika
20 Eylül 2018 Perşembe

Tır Sistemi Eğitim Semineri…

25 Haziran 2011 Cumartesi, 10:02
Tır Sistemi Eğitim Semineri…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet çinçin, Ortadoğu’da yaşanan bazı gelişmelerin firmaları olumsuz etkilediğini belirtti.
 
 
çinçin, Anemon Otel’de düzenlenen ”Tır Sistemi Eğitim Semineri”nde yaptığı konuşmada, nakliyeciliğin cefalı ve zor bir meslek olduğunu söyledi.
 
 
Nakliyecilerin kendilerinden kaynaklanmayan sorunlarla uğraşmak zorunda kaldığını ifade eden çinçin, ”Nakliyeciliğin disiplinli bir şekilde icra edilmesi gerekiyor. Tır sistemi kendini yenileyen, gelişmelere ve yeniliklere açık bir sektör. Ortadoğu’da yaşanan bazı olumsuzluklar firmalarımızı olumsuz etkiledi. Bu siyasi karışıklığın bir an önce sona ermesi en büyük dileğimiz” diye konuştu.
 
 
Gümrük Müsteşarlığı Gümrükler Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Sefa Ekin’in oturum başkanlığı yaptığı ”Tır Sistemi” hakkında Gümrük Uzmanı Zeynep Nil çelik, Ruken Mermer ”Tır karneleri hamilinin sorunları ve karne kullanımında dikkat edilecek hususlar” konusunda katılımcılara bilgi verildi.
 
 
 
Gümrük uzmanı çelik, tır sisteminin, ulusal prosedür gereklerini azalttığını, iş gücü avantajı bulunduğunu, tek tip karnesi ve gümrük idaresinde kolaylık sağladığını kaydetti.
 
 
 
 Tır sisteminin nakliyeciler açısından da büyük avantajlarının bulunduğunu ifade eden çelik, sistemde sınırda minimum engelleme olduğunu, gecikmeleri ve maliyeti azalttığını söyledi. Daha sonra, gümrük uzmanı Koray Sokullu ve Semra Bektaş, tır işlemleri açısından yetkilendirilmiş gümrük müşavirliği konusunda bilgi verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz