Son Dakika
15 Temmuz 2018 Pazar

Teşvik rakamları çok yüksek…

20 Temmuz 2009 Pazartesi, 11:37
Teşvik rakamları çok yüksek…

      Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Kadir Teksöz, sosyoekonomik gelişmişlik sıralamasına göre 3. bölgede yer alan Hatay’da teşvik kapsamına alınan mobilyacılık sektörününde rakamların çok yüksek olduğunu ve yeniden gözden geçirilmesini istediklerini belirtti.
 
      Teksöz, birlik binasında düzenlediği basın toplantısında, kentte mobilyacılık sektörüyle birlikte 21 farklı kalemin teşvik kapsamına alınmasından büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
 
      Teşvikler sayesinde kentin kısa süre içerisinde yatırımcılarla çok gelişeceğine işaret eden Teksöz, ”Teşvikler işsizliğe de çare olacak. Ancak kentimizde önemli bir sektör olan mobilyacılıkta hükümetin açıkladığı 3 milyon TL’lik teşvik rakamı çok yüksek. Mobilyacılık sektöründe rakamların yeniden gözden geçirilmesini istiyoruz. Rakamlar daha aşağılara çekilebilirse küçük esnafımızda bu teşvikten kolaylıkla yararlanabilir” diye konuştu.
 
      Teksöz, esnafın ve girişimcilerin her zaman desteklenmesi gerektiğini, bu konuda sektör teşviklerini çok olumlu bulduklarını kaydetti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz