Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

Terörü Kınıyor, Lanetliyoruz…

17 Ekim 2011 Pazartesi, 10:51
Terörü Kınıyor, Lanetliyoruz…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, ”Terörü kınıyoruz, lanetliyoruz”dedi.     
 
 
Matkap, Hatay’ın ıskenderun ilçesi Denizciler beldesinde teröristler tarafından saldırıya uğrayan şehit Kazım şengül Polis Merkezi Amirliği’ni ziyaret ederek, görevli polis memurlarına başsağlığı diledi.   
 
 
Hain saldırı nedeniyle bütün Türkiye’nin üzüldüğünü belirten Matkap, ”Türkiye yasa bürünmüştür. Büyük bir öfke var. Terörü kınıyoruz, lanetliyoruz. CHP adına geçmiş olsun diyoruz. şehidimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” dedi.     
 
 
Terörün Türkiye’nin en temel sorunu olmaya devam ettiğini belirten Matkap, şöyle konuştu:
 
    
”Terörle mücadele konusunda gelen her öneriyi destekliyoruz, desteklemekte açık olduğumuzu söylüyoruz. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Her gün nice ocaklar sönüyor. Bu olayın bitmesi adına her girişimi destekliyoruz. Bu hata kabul etmeyen bir konu. ızlenecek strateji çok doğru olmalı bu konuda. Kimi yanlışlarla da karşı karşıyayız ama umarım artık terörün sonu gelir. Terörün istihbarat boyutu, askeri boyutu, dış politika boyutu var. Bunlar basit bir konu değil. Dünya boyutu var. Bu konuda hepimiz üzerimize düşen görevi yapacağız. Bunu bir ulusal dava olarak görüyoruz. Terörü hep birlikte yeneceğiz”     
 
 
Matkap, eşi Nadya Matkap ve partililer daha sonra, saldırıda yaralanan ve ıskenderun Devlet Hastanesinde tedavisi süren polis memuru Ali Zeytin’i ziyaret etti.     
 
 
Saldırıda ağır yaralanan ve aynı hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören sivil memur Halil Kara’nın sağlık durumuyla ilgili hastane yetkililerinden bilgi alan Matkap, Kara’nın hastanede bekleyen yakınlarıyla da görüştü. Halil Kara’nın eşi Gülnaz ve çocuğu Ersin Kaya da ziyaret için Matkap’a teşekkür etti.
 
     Matkap, hastane çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, yaralı polislerden Hasan Yılmaz’ın taburcu olduğunu öğrendiğini belirterek,”Diğer yaralı polis memuru Ali Zeytin’in de sağlık durumunun iyi gittiğini öğrendik. Sivil memurumuz Halil Kara’nın ise tedavisi yoğun bakımda sürüyor. Doktorlarımız gerekli müdahaleleri yapıyorlar. Yaralı memurlarımız inşallah en kısa zamanda sağlıklarına kavuşurlar” dedi.     
 
Matkap’a ziyaretlerde CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, CHP ıskenderun ılçe Başkanı ıbrahim çolakoğlu ve partililer katıldı.     
 
 
ıskenderun’un Denizciler beldesindeki şehit Kazım şengül Polis Merkezi’ne 13 Ekim’de yapılan saldırıda nöbet tutan polis memuru Kadir Alcoğlu şehit olmuş, 2 polis memuru ile bir sivil memur da yaralanmıştı. Olayda bir terörist de ölü ele geçirilmişti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz