Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Terör lanetleniyor…

01 Haziran 2010 Salı, 10:28
Terör lanetleniyor…

Terör lanetleniyor. çeşitli sivil toplum kuruluşları ve odalar, yayımladıkları yazılı açıklamayla teröre tepkilerini dile getirdi.
 
Eğitim-Bir-Sen: “Terörü lanetliyoruz.”

Eğitim-Bir-Sen’den yapılan açıklamada; “Huzurdan rahatsız olanlar yine sahneye çıktı. 29 Mayıs’ta Kisecik Köyü’ndeki krom madeninde 1 güvenlik görevlisini şehit edip 1 güvenlik görevlisini yaralayan hainler; bugün de ıskenderun’da 6 askerimizi şehit ederken, 9 askerimizi yaraladı. Huzur ve barıştan rahatsız olanların bu saldırıları, asla amacına ulaşamayacaktır.

      ılimizde yaşanan terör saldırısı sonucu, 7 Can’ın şehit olması ve 10 askerimizin yaralanması yüreklerimizi yakmıştır. Puslu hava özlemiyle yanıp tutuşanların bu umutları, kursaklarında kalacaktır. Aziz milletimiz artık provakasyonlara gelmeyecek, barıştan, kardeşlikten ve huzurdan yana tavrını koyacaktır.” denildi.

 
HASıAD; “Dışarıdan kumandalı hainler…”

HASıAD’ TAN yapılan açıklamada da terör lanetlendi. HASıAD: “Son günlerde ülkemizin çeşitli yerlerinde meydana gelen terör olayları ilimize sıçradı.Hainler maalesef bölgemizden destekçi bulabildikleri için bu menfur cinayetleri işlemekteler. şehitlerimize tanrıdan rahmet, yakınlarına sabırlar, milletimize de baş sağlığı diliyoruz.” dedi.
 
TOBB; “Saldırı yüreğimizden yaraladı.”

TOBB Yönetim Kurulu üyesi Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı M.Ali Kuseyri, ıskenderun’daki terör saldırısına ilişkin ve ısrail’in yardım gemilerine yönelik operasyonla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Askeri birliğimize yapılan hain saldırıyı şiddetle ve nefretle lanetliyorum” diyen Kuseyri, şöyle devam etti: “Saldırı bizi yüreğimizden yaralamıştır. Askerlerimize sıkılan kurşunlar sadece onları değil, bütün Türk milletini vurmuştur. Ancak, bu saldırının failleri ve arkasındaki güçler bilmelidir ki, bu saldırılar, aziz milletimizin birlik ve beraberliğine zerre kadar bir zarar veremeyecek, asla ve asla amacına ulaşamayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ordusu ve milleti ile bu hain saldırılara gereken cevabı verecek; barışa ve huzura yönelik saldırılara karşı sarsılmaz duruşunu sonsuza kadar muhafaza edecektir. Milletimiz birlik ve beraberliğini her zaman muhafaza edecek ve bu tür saldırılar karşısında da tek vücut olmaya devam edecektir. Son zamanlarda artan terör olaylarına karşı yılmadan, kararlılıkla, cesaretle ve büyük bir başarıyla mücadele eden kahraman Türk ordumuza ve Türk milletine başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum.”

 
ATSO; “Milletimizin başı sağ olsun.”

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet çinçin de yaptığı açıklamada; “ ıskenderun ilçemizin Deniz üs Komutanlığına bağlı ıkmal destek Komutanlığı’na teröristlerce yapılan roketatarlı hain saldırıda devletimizin ve milletimizin güvenliği, bağımsızlığı ve özgürlüğü uğruna şehit düşen 6 evladımıza Allah’tan rahmet ve şehitlerimizin ailelerine, kederli yakınlarına ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı diliyorum. Yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bu tür saldırılarla yılmayacağından, bilakis bölücü terör örgütü ile mücadeleye, yurt içinde ve yurt dışında artan bir kararlılıkla devam edeceğinden hiçbir şüphemiz bulunmadığını ve kahraman ordumuza güvenimizin tam olduğunu belirtmek isterim.” dedi.
 
AGC; “PKK, Akıttığı her damla kanın hesabını verecek.”

Antakya Gazeteciler Cemiyeti adına açıklama yapan Ahmet Abdullahoğlu; “Dünya barış ve kardeşliğinin beşiği olan ılimizde, önceki gün meydana gelen iki hain saldırı Hatay halkını derinden üzmüştür. Terör örgütü PKK’ya karşı olan nefret ve olağan üstü tepki toplayan bu olaylardan sonra dehada büyümüştür. Hiçbir zaman emellerine ulaşamayacak olan bu hainler, döktükleri her damla kanın hesabını verecek ve kendi kanları içinde boğulacaklardır.Türkiye’nin en huzurlu ili olan Hatay insanı tüm kurum, kuruluş ve sade insanları ile dünya âlemine örnek olacak barış, kardeşlik ve huzurlu bir il olmaya devam edecektir. Bu huzur ve kardeşlik yuvasını 3-5 çapulcunun bozmasına asla izin vermeyecektir. Bilakis bu gibi hain saldırılar birlik ve beraberliğimizi daha güçlü bir hale getirecektir.Hain saldırı sonunda şehit düşen ana kuzularına Allahtan rahmet, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı dileriz.” dedi.

 
HAMOK;”Yine çatışma, yine ölüm, yine acı…”

Hatay Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu’nca yapılan açıklamada; “Bu acıları artık kanıksamak, ‘Zaten daha önce de olmuştu.’ demek ülkemize yapılacak en büyük ihanettir. şiddetle, öldürmekle, yok etmekle bir sonuç alınamayacağını, böylesi eylemlerin bu ülke insanlarını birbirinden daha da koparacağını, eylemi gerçekleştirenlerin anlaması gerekiyor. Bu atılan roket ülkenin barış ortamına atılmıştır. Bu atılan kurşunlar ülkenin eşit yaşama ideallerine atılmıştır.Bizler HAMOK olarak yapılan bu saldırıyı kınıyor, bir gün mutlaka barış ve kardeşlik ortamında yaşayacağımıza olan inancımızı tüm halkımız ile paylaşmayı bir görev sayıyoruz.” denildi.
 
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz