Son Dakika
20 Eylül 2018 Perşembe

Tepkiler Sürüyor…

14 Mayıs 2011 Cumartesi, 10:03
Tepkiler Sürüyor…

Bozlu Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Nedim Kaymakçı, Yukarıokçular mıntıkası ve Bozlu köyünü de içine alan bölgede taş ocağı açılmasını istemediklerini belirtti.
 
 
Kaymakçı, yaptığı açıklamada, bu köylerde yaşayanların geçimini tarım ve hayvancılıkla sağladığını, taş ocağı açılması halinde büyük zarar göreceklerini ifade etti. Köye taş ocağı açılması durumunda başta zeytincilik olmak üzere hayvancılığın yok olacağını iddia eden Kaymakçı, bu durum karşısında hukuki sürecin devam ettiğini, 15 Mayıs Pazar günü eylem yapacaklarını ifade etti.
 
 
Kaymakçı, daha önce konuyla ilgili, valiliğe, ıl özel ıdaresi’ne, ıl Tarım Müdürlüğü’ne ve Sağlık Müdürlüğü’ne dilekçe verdiklerini fakat gerekli desteği bulamadıklarını kaydetti. Taş kırma çalışmaları nedeniyle köy okullarında eğitimin de gürültü nedeniyle zor şartlar altında yapıldığını savunan ve sağlıklı bir hayat sürdürmek istediklerini ifade eden Kaymakçı şöyle devam etti:
 
 
”üç köy; Sofular, Bozlu ve Yukarıokçular ile 6 çiftlikte yaşayan vatandaşların katılacağı bir eylem gerçekleştireceğiz. Bütün vatandaşları bize destek vermeleri için eyleme bekliyoruz” Kaymakçı, 15 Mayıs Pazar günü yapılacak eylemin Yukarıokçular ile Bozlu köyü arasında Yayladağı yolu üzerinde gerçekleşeceğini belirtti. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz