Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Temizlik yalnızca belediyenin çalışmalarıyla halledilemez…

15 Temmuz 2014 Salı, 10:51
Temizlik yalnızca belediyenin çalışmalarıyla halledilemez…

Kentte bulunan tüm ibadethanelere hizmet verecek olan yeni temizlik araçları ile yeni yol süpürme araçlarının temizlik işleri bünyesine alınması sırasında konuşan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, kentin çevre temizliğinin yalnızca belediyenin çalışmalarıyla halledilebilecek bir konu olmadığını, daha temiz bir Antakya için elele verilmesi ve birlikte hareket edilmesi gerektiğini, bu konuda vatandaşlardan destek istediklerini belirtti.

Kentimize gelen turistlere kirli göstermemeliyiz

Başkan Kimyeci, “Antakyamızı temizlik konusunda bulunduğu sıkıntılı, kirli durumdan kurtarmak için hizmetlerimiz devam ediyor.Bu şehirde hep beraber yaşıyoruz. Temizlik konusunda hep birlikte hareket etmemiz, üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmemiz kaçınılmazdır. Evlerimizin içi kadar temiz, pırıl pırıl bir Antakya’yı hep birlikte arzuluyoruz. Bu güzel şehrin, her geçen gün gelişen, kalkınan, büyüyen kentimizin caddelerinde yürürken buruşturulup atılmış kağıtlar, uçuşan poşet manzaralarıyla karşılaşmak istemiyoruz. Daha yaşanır, daha temiz özlenen bir noktaya getirmek için her türlü alt yapıyı oluşturmaya biz devam edeceğiz. Ama Antakya halkımızın da kirletmeme konusunda özellikle dikkat etmeleri yolunda istirhamda bulunuyorum. Çünkü gerçekten Antakyamız tarihi ve kültürel açıdan dünyanın en önemli yerleşim alanlarından biridir.” dedi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci sözlerini “Yerli ve yabancı turistlerin kentimizden ayrıldıktan sonraki intibaları oldukça önemlidir. Temiz Antakya bulduklarını ifade etmeleri bizlere, esnafımıza kazanç sağlar. Avrupa’dan getirilen yeni iş makineleri ile cadde ve sokakların haricinde kaldırımlarımızıda tamamı ile temizleme imkânına sahip olacağız. İş makinelerinin giremediği noktalarda yeni alınan bu araçlarda bulunan vakumlu hortumlar ile temizlik yapma imkânına kavuşmuş olacağız. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza daha temiz ve daha yeşil bir Antakya bırakma adına hep birlikte elimizi taşın altına sokmalı, sorumluluk duymalı ve gayret göstermeliyiz. Kentimizin çevre temizliği konusundakibu duyarlılığı şehrimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın göstereceğine yürekten inanıyorum.” şeklinde noktaladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz