Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Temiz Bir Antakya ıçin Elele…

26 Nisan 2012 Perşembe, 10:28
Temiz Bir Antakya ıçin Elele…

Antakya Belediyesi, resmi kurum temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle “Daha Temiz Bir Antakya ıçin Elele” sloganıyla “çevre ve Temizlik Yürüyüşü” düzenledi.
 
Haber Merkezi
 
Eski Belediye binası önünden başlayarak, Ulus Meydanı, Ayakkabıcılar çarşısı, Tüccar çarşısı, Uzun çarşı, Kurtuluş Caddesi, Kemalpaşa Caddesi, Saray Caddesi güzergâhında devam eden ve Belediye Parkı’nda son bulan “çevre ve Temizlik Yürüyüşü” oldukça görkemli geçti.
 
üzerinde temizlik konusunda insanları bilgilendirici sloganların yer aldığı tişört ve şapkaları giyen katılımcılar, vatandaşlara çevre ve temizlik bilincini aşılamak amacıyla çöp poşetleri dağıttı. Etkinlikle ilgili görüşlerini belirten Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş; “Bu şehirde hep beraber yaşıyoruz.
 
 şehrimizdeki güzel ve olumlu gelişmelerde herkesin payı varsa olumsuzluklarda da hepimizin katkısı var. Temizlik konusunda hep birlikte hareket etmemiz, üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmemiz kaçınılmazdır.
 
Bu güzel şehirde ve her geçen gün gelişen, kalkınan, büyüyen kentimizin caddelerinde yürürken buruşturulup atılmış kağıtlar, uçuşan poşet manzaralarıyla karşılaşmak istemiyoruz. Hiçbirimiz parklarımızda kuru yemiş kabukları, naylon ve plastik ambalaj atıkları görmek istemiyoruz. O halde bu şehirde yaşayan herkesten belediyemizin başlattığı temizlik kampanyasına destek bekliyoruz.” dedi.
 
Resmi kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının kampanyaya verdiği desteği değerlendiren Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, katılımcıların bu anlamlı desteğinden dolayı büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.
 
özellikle geleceğimizin teminatı çocuklarımıza daha temiz ve daha yeşil bir Antakya bırakma adına hep birlikte elimizi taşın altına sokmalı, sorumluluk duymalı ve gayret göstermeliyiz. aSivil toplum kuruluşlarımızın ve resmi kurumlarımızın çevre temizliği konusunda gösterdikleri duyarlı davranıştan ötürü mutlu olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Savaş, bu duyarlılığı şehirde yaşayan herkesin göstereceğine yürekten inandığını ifade etti. Savaş, kampanyaya destek veren ve katılım gösteren resmi kurumlara, sivil toplum kuruluşu temsilcilerine, esnaf temsilcilerine ve tüm Antakyalılara teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.
 
 
Etkinliğe Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, ıl Milli Eğitim Müdürü Osman şimşek, Hatay Sosyal Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, Türk Kadınını Güçlendirme Vakfı Başkanı Gül Ergüner, Sevgi ve şefkate Muhtaç çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil öğüt, Türk Anneler Derneği Başkanı ısmet Ertürk, Türk Kadınlar Birliği Başkanı Nesime Melek, Yardımsevenler Derneği Başkanı Gülsev ömeroğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Halil ıbrahim Yelkaya, Antakya Belediyesi Temizlik ışleri’nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bozkurt, Belediye özel Kalem Müdürü Abdullah Okur, Ayakkabıcılar çarşısı Güzelleştirme Derneği Başkanı ömer Gürbüz, Terziler Odası Yönetim Kurulu üyesi Ali çağlar, Canbaz Temizlik şirketi Sahibi Ahmet Canbaz, Belediye Temizlik ışleri Müdürü Mustafa Temizkan, Belediye Temizlik personelleri ve Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü üyeleri katılım gösterdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz