Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Temiz Bir Antakya ıçin…

01 Aralık 2009 Salı, 13:34
Temiz Bir Antakya ıçin…

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kentte ”çöp saati” uygulaması başlatacaklarını bildirdi.Savaş, yazılı açıklamasında, uygulamanın 1 Aralık itibariyle tüm şehirde başlayacağını belirtti. ”Temiz ve Modern Bir Antakya” sloganıyla başlayacak uygulamaya vatandaşların uymasını isteyen Savaş, şöyle devam etti: ” 1 Aralık 2009 tarihi itibariyle çöplerini 19.00-22.00 saatleri arasında çıkarılmasını istiyoruz.
 
Gelişmiş ve modern toplumlarda çöp çıkarma uygulaması haftada 1 veya en fazla 2 kez yapılıyor. Diğer günler ise kentin çevre sağlığını tehdit etmemesi ve çevre kirliliğine yol açmaması amacıyla çöpler evde biriktiriliyor. Belli gün ve saatlerde çıkarılıyor. Bizlerde ise çöpler her gün çıkarılıyor, konteynerlere bırakılıyor.
 
Bu durum hem çevre ve görsel kirliliğe hem de çeşitli enfeksiyon hastalıklarına ayrıca şehrimizin kötü görünümüne sebep oluyor.
Tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak amacıyla kentte ‘çöp saati’ uygulamasını başlatıyoruz. çocuklarımıza ve gelecek nesillere sağlıklı bir çevre, temiz bir Antakya bırakmanın hepimizin asli birer görevi olduğunu düşünüyorum.
çünkü Antakya hepimizin. Tüm halkımızın bu konuya duyarlı davranacaklarına canı gönülden inanıyorum.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz