Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Teksöz Yeniden Başkan…

09 Şubat 2012 Perşembe, 09:36
Teksöz Yeniden Başkan…

Antakya Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Kongresi’nde başkanlığa yeniden M. Sabit Teksöz seçildi.
 
Tek liste ile gidilen kongrede yeniden başkan seçilen Teksöz,  üye sayılarının 5 bin 200’e çıktığını ifade ederek 5200 üyelerine yılda yaklaşık 30 milyon TL kredi verdiklerini kaydetti.Teksöz kongrede yaptığı konuşmasında, geçmiş dönemde yaptıkları çalışmalar ve geleceğe yönelik planlamalarla ilgili bilgiler verdi.
 
 
Geride bıraktıkları dönemde esnafa kaynak oluşturmak ve nakit ihtiyaçlarını gidermek için gayret gösterdiklerini ifade eden Teksöz şöyle devam etti:“Birlikten güç doğar ilkesi ile birbirimize sımsıkı sarılarak bugünlere geldik. AB projelerimizle 80 kadınımız ev hanımı iken mozaik sanatçısına dönüştü. şimdi ise dünyanın ilk mozaik köyünü oluşturmak için kolları sıvadık.
 
DOğAKA’ya sunmuş olduğumuz proje kabul gördü ve çalışmalarımız başlamıştır. Restore ettiğimizi Esnaf Sanat Evi’nde kurslarımız Halk Eğitim Merkezi ile ortak olarak yürütülmeye devam ediyor. Halk bankası ile anlaşmalar sağlayarak, esnafımızın kredi ihtiyaçlarını azami ölçüde gidermeye çalıştık” dedi.
 
 
Tüm masrafları DOğAKA tarafından karşılanacak olan “Kadın Eliyle Mozaik Köyü” projesinde oluşabilecek ek masraflar için gidilen oylamada Başkan Teksöz, esnaftan harcama yapma yetkisi aldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz