Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Teksöz; DTP’yi ağır dille eleştirdi…

16 Eylül 2009 Çarşamba, 23:35
Teksöz; DTP’yi ağır dille eleştirdi…

Hatay Esnaf Odaları Birlik Başkanı Abdulkadir Teksöz, makamında düzenlediği basın toplantısında, DTP’yi kınadığını söyledi, ağır dille eleştirdi ve “DTP eşittir PKK” dedi. DTP’nin söylemleriyle ülkenin birlik,dirlik ve beraberliği için çalışmadığının görüldüğüne dikkat çeken Başkan Teksöz, partinin doğudaki halkı tahrik ettiğini ifade etti ve “DTP’yi kınıyorum.
 
Hepimizin bu ülkede hakkı olduğu kadar doğudaki Kürt kardeşlerimizin de eşit oranda hakkı vardır. Kürt halkı PKK’ya destek vermiyor, tam tersi, korkup rahatsız oluyor. Oradakilerin devletten tek isteği, yatırım yapılması, istihdam sağlanmasıdır. Bunların haricinde talepleri yok” dedi.
 
Basın toplantısında, Kent ile ilgili gelişmelere de değinen Başkan Teksöz, Prestij yolu olarak adlandırılan Eski ıskenderun yolunun Gümrük Müdürlüğünden Serinyol içine kadar olan kısmının asfaltlandığını söyledi, Odabaşı girişinden Kuzeytepe’ye kadar olan kısmını ise, Antakya belediyesi’nin ağabey belediye olarak yapmasını temenni ettiklerini bildirdi.
 
75. yıl köprüsünden yeni sanayiye kadar olan yolda yoğun çalışma olduğunu, bu yolun ulaşımı rahatlatacağını, ıskenderun yolunun trafik akışını olumlu yönde etkileyeceğini söyleyen Başkan Teksöz, Samandağ’da Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı ortak organizesiyle bir Eğitim Evi’nin açıldığını, burada esnaf çocuklarına 2 aydır yabancı dil ve bilgisayar kursu verildiğini belirtti.
 
ATSO’nun bu eğitim evine 15 bilgisayar bağışladığını hatırlattı. önümüzdeki ay içinde Esnaf bayramı olarak Ahilik haftası kutlamalarını gerçekleştireceklerini belirten Başkan Teksöz, ilimiz Ahi Evranı olarak Antakya Sanayi Sitesi kooperatif Başkanı M.Ali Kanlı’nın seçildiği bilgisini verdi.
 
Hürriyet caddesinin trafiğe kapatılması ile ilgili görüşlerini de dile getiren Başkan Teksöz, yaptıkları incelemede, orada yer alan 200’e yakın esnafın sadece 5’inin eski uygulamadan yana olduğunu, birkaç esnafın görüş bildirmek için erken olduğunu belirttiğini, diğer esnafın mevcut uygulamadan yana olduğunu söyleyen Başkan Teksöz, cadde esnafının biraz sabırlı olmasının gerekliliğini bildirdi ve cadde üzerinde kültürel etkinliklerin hayata geçirileceğini, peyzaj çalışmaları ve çiçeklendirmelerin hayata geçirileceğini ifade etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz