Tekin:Hatay Yalnız Değildir…

03 Nisan 2014 Perşembe, 09:46
Tekin:Hatay Yalnız Değildir…

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçim sonuçlarına itiraz etmesi üzerine Hatay’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin CHP Parti binasında düzenlediği basın toplantısında AKP’yi sert bir dille eleştirerek, “Dinciyim diye geçiniyorlar ama hiçbir zaman rahmani düşünmüyorlar” eleştirisinde bulundu.

Demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan seçimlerin maalesef 2002 yılından sonra tartışılır hale geldiğine dikkat çeken Gürsel Tekin konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bütün kirli oyunları oynamalarına rağmen sonuçlara itiraz etmekteler. Kamu adına görev yapan ve Devletin kuruluşu olan Anadolu Ajansının seçim gecesi iktidar partisini uyararak kritik bölgelere müdahale etmelerini istiyor.

Hatay ve Ankara’yı kazanmaları için gerekenin yapılmasını istiyor. Böyle bir seçim ortamında devletin kuruluşu olan Anadolu Ajansı’nın yanlı olarak yayın yapması büyük bir yanlıştır. Türkiye de sembol olan ve medeniyetlerin beşiği olan bir ilde her türlü oyunların oynanmasına rağmen CHP Büyükşehir Belediye Başkanlığını Lütfi Savaş, kazanmıştır.”

Gürsel Tekin, AKP’yle aralarında 10 binlerden fazla fark olmasına rağmen AKP’nin sonuca itiraz etmelerine bir anlam veremediklerini söyleyerek, “Buna muhalefet itiraz etmesi gerekirken, senin her türlü Devlet desteğine ve teknolojiye sahip olmana rağmen halen sonuca itiraz etmene bir anlam vermek mümkün değil.

Yapılan tüm itirazlara rağmen 4660 oy fark var” açıklamasında bulundu.

Gürsel Tekin konuşmasında eleştirileni şöyle sürdürdü:
“Bu seçimlerde maalesef milli iradeye büyük baskı yapılmıştır. Ankara’dan da hayırlı sonuçlar bekliyoruz. Bu seçimde oyların Ayakkabı kutularında saklanan paralar gibi çöp kutularında bulunması insanın aklına türlü oyunların oynandığını getirmektedir. Bu insanlardan her şey beklenir bunların aklı hep şeytanlığa çalışır.

Biraz rahmani olun rahmani düşünün.”
“Devletin Televizyonunu, Devletin ajansını, Devletin vicdanına bırakıyorum” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, konuşmasında Enerji Bakanı Taner Yıldız’a da gönderme yaparak, “Utanmadan seçim gecesi basının önüne çıkıyor elektrik kesintisinin bir kedinin trafoya girmesinden kaynaklandığını söylüyor O kedi başka yerinize girseydi ya. Madem öyle neden jeneratör bulundurmadınız” diye sitem de bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz