Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Tekebaşı Beldesinde Eylem

25 Temmuz 2011 Pazartesi, 09:43
Tekebaşı Beldesinde Eylem

Samandağ ilçesi Tekebaşı beldesinde bir grup vatandaş, belediye hizmetlerini yetersiz buldukları gerekçesiyle eylem yaptılar. 
 
 
 Belde de başta sivrisinek olmak üzere beldenin diğer sorunlarının giderilmesi konusunda belediye yönetimini uyarmak amacıyla bir grup vatandaş ellerindeki pankartlarla belediye binasının önüne kadar yürüyerek basın açıklaması yaptılar. 
 
Gurup adına açıklama yapan Selami Esmer, belediye tarafından yapılan hizmetleri yetersiz gördüklerini öne sürerek şöyle konuştu: 
 
 
”Hiç kimsenin halkın sağlığıyla oynamaya hakkı yok. Yerel yönetimi göreve davet ediyoruz. özellikle yaz aylarında havanın ısınmasıyla birlikte yoğun bir sivrisinek istilasına uğramaktayız. Belediye hiçbir ciddi çalışma yapmamaktadır. Sivrisineklerin, insan kanına karışarak yol açtığı ciddi hastalıklar var. Başta sıtma olmak üzere yüksek ateş, kolera gibi başlıca sayacağımız hastalıklara neden oluyor.
 
Ayrıca insanların moralinin bozulmasına sebep olmakta ve gerginliğe yol açmaktadır. Tekebaşı halkı misafirperver bir halktır. Bu sorun yüzünden evlerimize misafir ağırlayamıyoruz. Halk kendi imkanlarıyla bu sorunun üstesinden gelecek durumda değildir. Tekebaşı halkına yakışır bir hizmet istiyoruz.” 
 
 
Yaptıkları açıklamanın ardında halay çeken grup, sloganlar atarak olaysız bir şekilde dağıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz