Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

TEKDER Hatay’ da örgütleniyor…

26 Ekim 2009 Pazartesi, 09:29
TEKDER Hatay’ da örgütleniyor…

Türkiye Yüksek Teknikerler ve Teknikerler Derneği (TEKDER) çukurova şube Başkanı Mehmet Dağlı, AGC binasında basın toplantısı düzenledi. Genel Merkezi Ankara’da bulunan ve şu ana kadar 10 ilde örgütlenebilen dernekleri hakkında bilgi veren Dağlı, ılimiz Hatay’da da örgütlenme çalışmalarında bulunacaklarını söyledi.
 
Neden böyle bir örgüte gereksinim duyduklarını anlatan Dağlı, MYO mezunlarının bir tek çatı altında toplanmasından sonra sorunlarına çözüm bulmaya çalışacaklarını söyledi. Askerlik sorunu başta olmak üzere diğer sorunlara eğileceklerini anlatan Dağlı konuşmasını şöyle sürdü: “Fakülte mezunları 6 ay askerlik yapıyor. MYO’lular ise lise mezunları gibi 15 ay askerde hizmet veriyor. Bu haksızlık.” dedi.
 
Belirli mesleklere yönelik ara eleman yetiştirmek için açılan meslek yüksekokullarından (MYO) mezun olan öğrencilerin sıkıntılarının bitmek bilmediğine işaret eden Dağlı, “Yükseköğrenim Kurulu’nun (YöK), diplomalarda meslek elemanı, tekniker gibi unvanları kaldırması, bu okulda öğrenim gören öğrencilerin tepkisine sebep oldu. Unvansız kalan öğrenciler, iş bulamamaktan yakınıyor. Bu okulların sıkıntılarından biri de askerlik sürelerinin kısaltılmamasıdır” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz