Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Tehlikeli Oyunlar Oynanıyor…

12 Nisan 2012 Perşembe, 13:12
Tehlikeli Oyunlar Oynanıyor…

“Provokatörler devrede. Bir başka ülkeye kurşun sıkmak savaş nedenidir. ülkemizi tahrik etmek için uğraşıyorlar. Provoke ediyorlar, hedefleri Türkiye ve Suriye arasında savaş çıkarmak. Gizli kapılar ardında tehlikeli oyunlar oynanıyor”

 

Haber Merkezi

 

Saadet Partisi GıK üyesi ve Hatay ıl Başkanı Necmettin çalışkan Türkiye ile Suriye arasındaki son günlerde yaşanan gergin durumun çok tehlikeli boyutlara ulaştığını belirtti.

 

Haftalık ıl Yönetim Kurulu toplantısında partililere hitaben yaptığı konuşmada son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendiren çalışkan, Türkiye ile Suriye arasındaki son günlerde yaşanan gelişmelerin çok tehlikeli boyutlara ulaştığını belirterek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, geçen hafta Harp Akademilerinde yaptığı konuşmada;  “her duruma hazırlıklı olmalıyız, savaşa bile hazır olmalıyız” mealinde sarf ettiği sözler ve BM temsilcisi Kofi Annan ve Amerikalı senatörlerin yoğun bir şekilde Hatay’a gelmesi tehlikeyi işaret ediyor.

 

Bölgede bir savaş çıkacak olursa bundan en fazla Hatay etkilenecektir” şeklinde konuştu.
Suriye’den Türk topraklarına ateş edilmesi gibi olayların çok tehlikeli boyutlara gelebileceğinin altını çizençalışkan, “Provokatörler devrede. Bir başka ülkeye kurşun sıkmak savaş nedenidir. ülkemizi tahrik etmek için uğraşıyorlar. Provoke ediyorlar, hedefleri Türkiye ve Suriye arasında savaş çıkarmak. Gizli kapılar ardında tehlikeli oyunlar oynanıyor” dedi.

 

Hatay’da son aylarda emlak piyasasında yaşanan gelişmelere de dikkat çeken Necmettin çalışkan şöyle konuştu: “Son aylarda bölgemizde ciddi boyutlarda emlak hareketliliği yaşanıyor. Dağ-taş ateş pahasına satılıyor. Akıl almaz biçimde yaşanan bu gelişmeler düşündürücüdür. Bu işlerin arka planın da varsa bir şeyler ortaya çıkarılmalıdır. Belli ki birileri sinsi emellerine ulaşma çabasında, Hatay üzerinde kirli oyunlar oynuyor.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz