Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Tehdite Soru Önergesi…

13 Aralık 2013 Cuma, 14:19
Tehdite Soru Önergesi…

CHP Hatay Milletvekili Av. Refik Eryılmaz, Adalet Bakanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin’in adaylığının tanıtım toplantısında Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın söylem ve tavırları ile Hataylıları tehdit ettiğine dair sosyal medyada dolaşan görüntüleri Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.
 
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın yazılı olarak cevaplandırması istemiyle soru önergesi verdi.
Milletvekili Eryılmaz önergesinde, “Yerel seçim çalışmaları kapsamında 4 Aralık çarşamba günü Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin’i tanıtırken Hataylılara parmağınızı sallayarak, “Biz buraya Sadullah’ı getiriyoruz ama bunun bir karşılığı var, Sadullah Ergin’i seçmezseniz, ya da az oy verirseniz Hataylılara söyleyeceğimizi o zaman söyleriz” yönündeki söylemlerinizi içeren video sosyal paylaşım sitelerinde yer almıştır.” diyerek soruların yanıtını Beşir Atalay’dan yazılı olarak talep etti.
 
Eryılmaz Atalay’a şu soruları yöneltti:
Hatay’a Sadullah Ergin’i getirmemizin bir karşılığı vardır yönündeki söyleminizde kast ettiğiniz karşılık nedir?
Sadullah Ergin’in yerel seçimlerde seçilmemesi halinde Hatay halkına söyleyeceklerimiz var yönündeki söyleminizde yer alan “söyleyeceklerimiz var” ifadenizle neyi kast ediyorsunuz?
 
Hatay halkını tehdit ederek mi oy almayı düşünüyorsunuz? Bu söyleminizi siyasi etiğin neresine oturtuyorsunuz? Seçimi kaybetmeniz halinde Hatay’a ne gibi yaptırımlar uygulamayı düşünüyorsunuz?
 
Büyükşehir Adayınız Sadullah Ergin’e destek vermeyen Hatay halkından hesap soracağınıza, gezi eylemleri sırasında Hatay’ın 3 yiğit evladını katledenlerden hesap sormanız gerekmiyor mu?”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz