Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Tedavisi için Bebeğini Satmak ıstiyor…

27 Nisan 2009 Pazartesi, 16:29
Tedavisi için Bebeğini Satmak ıstiyor…

Zonguldak’ın Gelik beldesinde yaşayan bir aile, maddi sıkıntılar yüzünden 3,5 aylık bebeklerini satılığa çıkarıyor.
 
Gelik’te kaçak bir ocakta çalışırken geçirdiği iş kazası sonucu yaralanan baba ısmail Eliusta, tedavi masraflarını karşılamak ve işsizliğe karşı son çare olarak bebeklerini, isteyen aileye verebileceklerini söyledi.
 
30 yaşındaki ısmail Eliusta, geçen yıl eylül ayında kaçak maden ocağında meydana gelen patlama sırasında yüzünden yaralandı. Aylardır tedavisi süren 4 çocuk babası Eliusta, tedavi masraflarını karşılayamadığı için eşiyle konuşarak 3,5 aylık kızları Yelda’yı satmaya karar verdi. şeker hastası olması nedeniyle kimsenin kendisine iş vermediğini söyleyen Eliusta, “Eşimle birlikte çok düşündük. Son çare olarak tedavi masraflarını karşılayabilmek için kızımızı 20 bin TL veren aileye vereceğiz. Başka çaremiz yok” dedi.
 
Sabah kalktıklarında diğer çocuklarının yiyecek bulamadığını ve ağladığını söyleyen anne 26 yaşındaki Zeliha Eliusta, “Parasızlık yüzünden diğer çocuklarımı okula gönderemiyorum. Hangi anne böyle bir şeye razı gelir. şu anda kızımı isteyen 3 aile var. Bugüne kadar sürekli erteledim, direndim. Ama başka çaremiz kalmadı. Hayatımın en zor kararını verdim” diye konuştu.
 
(CıHAN) 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz