Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

TEDAş’a neler oluyor?..

01 Mart 2013 Cuma, 16:58
TEDAş’a neler oluyor?..

Antakya’da TEDAş’ın son zamanlarda takındığı tavır halkı haklı olarak isyan noktasına getirdi. TEDAş’ın çok ufak paralar için kestiği abonelerin elektriklerini bağlamamak için bin dereden su getirdiğini öne süren vatandaşlar, ‘TEDAş Devlet içinde Devlet mi? Böyle bir kurum, vatandaşa işkence çektirmek için mi kurulmuş?’ tepkilerini beraberinde getirdi.
 
ıddia sahipleri, TEDAş elektrikleri keserken, kesintiyle birlikte neden olduğu tahribatlar bir kenara, borç ödendikten sonra, elektriğin açılması için her türlü işkence yapıldığını dile getirerek, ‘Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Doğu illerinde vatandaşlara kaçak elektrik kullanmamaları için yalvarırken, Hatay, Antakya’da ise borcunu ödediği halde vatandaşın elektriğinin zamanında açılmamasına anlam veremiyoruz. TEDAş Devlet içinde Devlet niteliği taşıyan bir kurum mu? Arıza için arandığında, ‘Ekibimiz yok, ‘En ufak bir şikâyette telefonlar açılmaz veya açılırsa bile sorun giderilmez, ama elektrik kesintisine gelince haber verilmeksizin çok cüzi paralar, yani Kesme-açma parası daha fazla olan bir rakam için elektrik kesilirken, açılması için olmadık işkenceler yapılması, biz Hatay halkına reva mı?’ eleştirisinde bulundular.
 
 
TEDAş’ın Doğu illerindeki kaçağını, Hatay gibi illerden fazlasıyla çıkarması ve kaçak parasını almasına rağmen neden düzenli hizmet vermediğini anlamadıklarını ifade eden şikâyet sahipleri, ‘Suçumuz, tepki göstermemek mi, Doğu ilerindeki gibi kaçak elektrik kullanmamak mı?’ tepkisinde bulundular. TEDAş yetkililerinin bu tür şikâyetleri hiçbir şekilde değerlendirmediklerini iddialarında yer veren vatandaşlar, ‘Sorunları ilettiğimizde, ‘Ne yapalım özelleştirildi’ cevabıyla karşılaşıyoruz. özelleşti diye TEDAş bize bedavadan enerji mi veriyor? Kullanmadığımız enerjinin parasını bizden alırken, düzenli hizmet vermemesi, bunun çabası, yetkilileri TEDAş’ın bu duyarsızlığına karşı, duyarlılık göstermeye çağırıyoruz’ talebinde bulundular.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz