Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

Tatile Geldi Köy Gelini Oldu…

07 Temmuz 2011 Perşembe, 09:24
Tatile Geldi Köy Gelini Oldu…

Türkiye’ye tatile gelen Hollandalı kadın, kaldığı otelde garson olarak çalıştığı sırada tanıştığı Türk genciyle Hatay’ın Yayladağı ilçesinde evlendi.
 
 
Fatih özdemir (27), yaptığı açıklamada, Hollandalı Joan Becker (24) ile Antalya’da 5 yıl önce bir otelde garsonluk yaptığı sırada tanıştığını ve aşık olduklarını söyledi.
 
 
Joan’ın Hollanda’ya dönmesinin ardından telefon ve internet aracılığıyla görüşmelerinin devam ettiğini, aşklarının hiç bitmediğini ifade eden özdemir, evlenmeye karar verdiklerini kaydetti. Joan ve kendisinin ailelerini ikna etmekte büyük zorluk çektiklerini ve birbirlerine olan sevgileri karşısında onların da evliliğe onay verdiğini vurgulayan özdemir, geçen yıl nişanlandıklarını söyledi.
 
 
Antalya’daki işini üç yıl önce bırakarak köyüne döndüğünü ve çiftçilik yapmaya başladığını belirten özdemir, ”Joan köyümüze geldi ve burayı çok sevdi. Bizim örf ve adetlerimizi yakından görme şansı bulan Joan kendi isteğiyle Müslüman olmaya karar verdi. Bunun üzerine Joan imam huzurunda Kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu” diye konuştu.
 
 
 
Türkçeyi öğrettiği Joan ile Türk gelenekleriyle kına gecesi yaparak evlenen özdemir, çok mutlu olduğunu belirtti. Joan da, çok mutlu olduğunu, bundan sonraki yaşamlarını köyde sürdüreceklerini söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz