Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Tatbikat Başarıyla Sonuçladı…

07 Ocak 2012 Cumartesi, 09:25
Tatbikat Başarıyla Sonuçladı…

ıskenderun Belediyesi hizmet binasında olası yangınları önleme ve yangından korunmak ve tedbirlerin tespiti amacıyla tatbikat yapıldı.
 
 
ıskenderun Belediyesi Sivil Savunma Birimi’nden sağlıkçı, koruma ve kurtarma ekibinin görev aldığı tatbikatta, güvenlik görevlileri de binadaki çalışanlar ve vatandaşların güvenli bir şekilde binadan tahliyesini sağladı.
 
 
Tatbikat Başarıyla Sonuçlandı
ıskenderun Belediyesi ıtfaiye Müdürü ömer çolak ve Sivil Savunma Birimi sorumlusu ıbrahim Dere gözetiminde, tatbikat hazırlığı yapıldı.Binanın önünde korunaklı bir şekilde ateş yakılırken, dumanla yangın canavar sistemi hemen devreye girdi. Sirenin çalmasıyla birlikte tüm katlardakiler acil çıkış kapısından ve yangın merdiveninden tahliye edilirken, olay yerine çağrılan ıtfaiye aracı da, yangına müdahale etti.ılk iki dakikada, binanın tahliyesi ve yangına müdahale yapılırken, tatbikat gereği bir yaralıya da çağrılan ambulansla sağlık müdahalesi gerçekleştirildi.
 
 
Yangın önleme ve söndürme yönergesi gereği düzenlenen tatbikat, yangın başlama ve söndürme, bina tahliyesi ve yaralıya müdahale çalışmasıyla 5 dakikada başarıyla tamamlandı.Kendisinden yangın anında yardım istenen itfaiye aracı, Pınarbaşı caddesindeki ıtfaiye Müdürlüğü binasından, tatbikat yerine çok kısa sürede ulaştı ve tatbikattaki görevini başarıyla sonuçlandırdı.
 
 
Civelek ve konuk Belediye Başkanı Fadıl Keskin, tatbikatın başarıyla sonuçlanması nedeniyle, ıtfaiye Müdürü ömer çolak, Savunma Birimi sorumlusu ıbrahim Dere ve tatbikata katılan söndürme, kurtarma, koruma ve ilkyardım ekibini kutladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz