Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Taşçıoğlu:Huzuru Sağlamak Görevimiz…

19 Kasım 2013 Salı, 09:41
Taşçıoğlu:Huzuru Sağlamak Görevimiz…

Hatay Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, huzur ve insanlar arasındaki güvenin birinci öncelikleri olduğuna vurgu yaptı.

Taşçıoğlu, Hatay bazında çoğalan dernekleri koordine etmek, faaliyetlerinde örnek olmak, yol göstermek, gelişen demokrasiye katkıda bulunmak ve halkın ihtiyaçlarını yerinde görüp gündeme getirmek, problemlerini çözmek ve Hatay’ın gelişimine katkıda bulunmak için Hatay Dernekler Federasyonunun 157 üye derneğiyle beraber, Hatay’ın tüm özelliklerini ve tamamını kucakladığına dikkat çekti.

Taşçıoğlu:“Hatay’ın gelişen her türlü faaliyetler konusunda sizlerle görevlerimizi ve faaliyetlerimizi paylaşmak için buradayız. öncelikle kendi alanımızdaki faaliyetlerimizin hiç durmadan devam ettiğini belirtmek isterim. Bu günlerde yapılan seçimlerle ilçelerimizde derneklerimizi temsil eden Sosyal Yardım Fonlarını seçimle bizi temsil edecek arkadaşlarımızın görevlendirildiği günlerdeyiz.

Merkez Antakya ilçemizde bu seçimimiz yapılmış ve göreve tekrar Federasyon 2.Başkanımız ömer Yılmaz seçilmiştir. Hepimizin bildiği gibi bu karşılıksız görevde yapılan hizmet bizim açımızdan önemlidir. Zira bu fon geniş kapsamlı olup ihtiyaçlı vatandaşlarımıza sağlık, nakdi yardım, yakacak, giyecek öncelikli olmak üzere dardaki insanımıza yetişen bir kurumdur.

Burada önemli olan adalet terazisinin en iyi şekilde kullanılmasıdır ve öyle olduğu da Federasyonumuz tarafından takip edilmektedir.

Engelli hakları, yaşlılık maaşı, bakıcı maaşı, hasta hakları, kimsesiz çocukların geleceği gibi sosyal meselelerimizin yürütülmesi takibimiz altındadır. Bu konudaki gösterilen çalışma ve hassasiyetlerden dolayı Aile ve Sosyal Politikalar ıl Müdürlüğümüze ve Yardım Fonu görevlilerimize özellikle bu konuyu yakın takip eden tüm dernek başkanı ve yöneticilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz