Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Talihsiz Bir Açıklama

30 Ağustos 2012 Perşembe, 09:35
Talihsiz Bir Açıklama

CHP Hatay Milletvekili Akgöl: “Hatay Valisi Sayın Lekesiz çok talihsiz bir açıklamaya imza atmıştır, sanki her şey süt liman, sanki her şey güllük gülistanlık da olayı sadece muhalefet ve basın abartıyor”
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
CHP Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl, Mehmet Ali Edipoğlu, Refik Eryılmaz, ilçe ve belde belediye başkanlarının da katılımıyla Antakya Mado Cafe’de düzenledikleri basın toplantısında, Suriye’deki olayları ve yaşanan gelişmeleri değerlendirdiler. 
 
 
 
Basın toplantısında açıklamalarda bulunan CHP Hatay milletvekili Akgöl, önceki gün bir basın toplantısı düzenleyerek, Suriyelilerle ilgili basında yer alan iddialara cevap veren Hatay 
Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’in çok talihsiz bir açıklamaya imza attığını söyledi.
 
 
 
Akgöl, “ sanki her şey süt liman sanki her şey güllük gülistanlık da olayı sadece muhalefet ve basın abartıyor” diyerek şöyle konuştu:
 
 
 
“Yürüttüğümüz çalışmalar esnasında tüm ilçe, belde ve köylerimizi geziyor, vatandaşlarımızla sohbet ediyor ve onların sorunlarını dinliyoruz. Bunları biz söylemiyoruz, halkın kendisi söylüyor. Halk tedirgin, bunlar halkın gerçekleri.
 
 
 
 Bizim görevimiz bu iddiaları araştırıp dile getirmek ve sağduyulu bir şekilde çözüm aramaktır. Biz halkın sorunlarını dile getirmek ve çözüm yaratmak zorundayız” 
 
 
 
Hatay’ın Diğer Siyasetçileri Nerede?
 
 
 
Olayların üstünden 17 ay geçmesine rağmen Hatay’ın AK Partili siyasetçilerinin hiçbirinin Suriye ve Hatay’daki Suriyelilerle ilgili bir tek açıklama dahi yapmadığını kaydeden Akgöl, “ Biz buradayız, Hatay’ın diğer siyasetçileri nerede?” şeklinde konuştu.
 
 
 
CHP milletvekillerinin Apaydın Kampı’na alınmaması konusunda da açıklamalarda bulunan Akgöl, “Bu kampta ne var- Bu kampta yanlış bir şeyler varsa adını sığınmacı kampı koymayın o zaman, adını değiştirin” ifadelerini kullandı. 
 
 
 
“Gerekli Tedbirleri de Almalısınız”
 
 
 
CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz da yanlış Suriye politikasından dolayı bölgenin hem ekonomik hem de sosyal anlamda ciddi sıkıntılarla karşı karşıya bulunduğunu savundu. 
 
 
 
Hatay’ın birlik, beraberlik ve barış anlamında dünyaya örnek olan bir il olduğunu vurgulayan 
Eryılmaz, bu barış ortamının bozulmaması için herkese büyük görev düştüğünü ancak sadece barış mesajları vererek, açıklamalar yaparak huzur ve güvenlik ortamının korunamayacağını söyledi. 
 
 
 
Eryılmaz, “Huzuru korumak istiyorsanız, vatandaşın huzur ve güvenliğini tehdit edebilecek her türlü unsuru araştırıp inceleyerek gerekli tedbirleri almalısınız” şeklinde konuştu.
 
 
 
Bölgede ciddi bir oyun oynandığını iddia eden Eryılmaz, dini, mezhebi, inancı, siyasi düşüncesi, etnik kökeni ne olursa olsun kimsenin ölmesini istemediklerini kaydetti. 
 
 
 
“Türkiye’yi Karış Karış Geziyoruz”
 
 
 
CHP Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu ise TBMM’nin tatile girdiği dönemde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini ve yerel seçim çalışmaları kapsamında Türkiye’yi karış karış gezdiklerini kaydetti. 
 
 
 
Ediboğlu, belediye başkanlarıyla gerçekleştirilen bu toplantının ardından, tüm örgütleri kapsayacak detaylı toplantılar gerçekleştireceklerini, bu toplantılarda, hem yerel seçim çalışmalarının değerlendirilerek programlanacağını hem Suriye’de yaşanan gelişmelerin değerlendirilerek çözüm önerileri aranacağını söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz