Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Takvimleri Okullarda Yeşerecek

29 Şubat 2012 Çarşamba, 10:29
Takvimleri Okullarda Yeşerecek

çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (çEKüD)’ün “Takvimler Boy atıyor” sloganıyla 2012 yılına özel olarak hazırladığı takvimler Okullarda yeşerecek. Beraberinde içerisinde ağaç tohumu bulunan dikim seti verilen masa takvimleri ile çEKüD ağaç sevgisini artırmayı hedefliyor.
 
çEKüD yöneticileri, masaüstü olarak tasarlanan takvimin sayfaları çevrildikçe, dikilen tohumların da filizleneceğini ve filizlenme öyküsünün takvimden aylık olarak takip edileceğini belirtiyorlar.
 
Aylar ilerledikçe takvim yapraklarından tohumların fidana dönüşmesini takip eden çevre gönüllüleri, olgunlaşan fidanları yine çEKüD’le işbirliği halinde toprakla buluşturabilecekler. çEKüD, belirli dönemlerde düzenlediği fidan dikimi etkinliklerine takvim sahiplerini de davet ediyor.
 
 
Kaşifan Gençlik çeküd’ün “Yeşeren Takvim” kampanyasını okullara taşıyor. Her öğrencinin en az bir adet fidan seti ile katılabileceği kampanya okullarla yapılacak protokol ile start alacak. Görevli öğretmenlerin rehberliğinde her öğrenciye takvimle birlikte bir fidan seti verilecek uygulama çevre eğitimleri ile birlikte yürütülecek kampanyanın sonunda yetişen fidanlar toprakla buluşturulacak.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz