Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Taksicilere güveni arttırmak istiyoruz…

30 Nisan 2013 Salı, 23:20
Taksicilere güveni arttırmak istiyoruz…

Yeni kurulan Antakya Ticari Taksiciler Derneği’nin Başkanı Mehmet Yıldırım, Antakya’da kötü taksici imajını düzeltmek için dernek kurduklarını söyledi.
 
Halkın taksicilere karşı bir güvensizlik duyduğunu belirten Başkan Yıldırım, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde (HGC) yaptığı basın açıklamasında; hedeflerinin halkın yeniden güvenini kazanmak olduğunu ifade ederek, “Burada taksicilik yapmak zor. Herkes kendine göre fiyat biçiyor ve neredeyse kimse taksimetre kullanmıyor. 
 
Derneğimizi kurma amacımız bu düzensizliğe bir çeki düzen vermek ve taksicilerin kaybolan imajlarını yeniden oluşturmaktır. ıstiyoruz ki herkes müşterisini aldığında pazarlık yapmasın ve direkt taksimetreyi çalıştırsın. Kısa mesafelerde bu; vatandaşa da avantaj sağlar.
 
 
Antakya’da faaliyet gösteren 27 taksi durağında 200 taksici görev yapıyor. Ama maalesef bu taksi duraklarından sadece 3 tanesi 24 saat boyunca çalışıyor. Hedefimiz her durakta en az bir taksinin sabaha kadar nöbet tutmasıdır. çünkü vatandaşlar gece acil durumlarda taksi bulamıyorlar. Ayrıca korsan taksicileri de kayıt altına alıp onlara da durak kurmak istiyoruz.” açıklamalarında bulundu. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz