Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Taekwondo heyacanı…

24 Mayıs 2010 Pazartesi, 17:16
Taekwondo heyacanı…

Mehmet Erişik Spor Kulübü’nde taekwondo kuşak sınavı heyecanı yaşandı. Uzun yıllardır Antakya’da taekwondo sporuna hizmet eden ve yüzlerce sporcunun yetişmesine katkı sağlayan Mehmet Erişik Spor Kulübünde yeni bir kuşak sınavı daha yapıldı.

Mehmet Erişik Spor Kulübü Basın Danışmanı Mehmet Hüseyin Zorkun, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, kuşak sınavlarının 4 ayda bir yapıldığına dikkat çekerek, “2010 yılının ikinci kuşak imtihanı Mehmet Erişik Spor Kulübünde yapıldı. Aylardır sıkı bir antrenman programı ile çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren sporcular, kuşak sınavına girdiler. Sınavı başarıyla tamamlayan sporcular bir üst kuşağa terfi ettiler. Kuşak sınavına 100 sporcu katıldı ve velilerinin de izlediği sınavda bir üst kuşağa terfi etmenin sevincini yaşadılar” dedi.

Yılların deneyimli başarılı antrenörü Mehmet Erişik nezaretinde çalışmalarına aralıksız olarak devam eden yüzlerce sporcu, Mehmet Erişik Spor Kulübü’nde yapılan kuşak sınavı ile bir üst kuşağa terfi ettiler. 

Mehmet Erişik Spor Kulübü’nde yapılan kuşak imtihanına Taekwondo ıl Temsilcisi Hasan Erişik, Milli Taekwondo Antrenörü Mehmet Erişik, veliler ve sporcular katıldı.

Devlet katkısı ile değil, kendi gücümüz ile çalışıyoruz…

Sınav öncesi bir konuşma yapan Milli Taekwondo Antrenörü Mehmet Erişik, sporu bir iş olarak değil, bir hobi olarak yaptıklarına dikkat çekerek, “Amacımız vatanını ve milletini seven, vatanına faydalı olacak sporcular yetiştirmektir. Her geçen gün daha iyi hizmet verebilmek için kendimizi geliştiriyoruz. Hatay şartlarında salonumuz çok iyi. çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Devlet katkısı ile değil, kendi gücümüz ile çalışıyoruz. Kendimizi bu işe adadık ve sizlerinde desteği ile taekwondo adına çok iyi işler yapacak ve daha büyük başarılara imza atacağız” dedi.
Hedefimiz bu sporu yaygınlaştırmak…

Taekwondo ıl Temsilcisi Hasan Erişik’te yaptığı açıklamada, bu sporun gelişmesi ve yaygınlaşması için çaba harcadıklarını ve özveri ile çalıştıklarını ifade ederek, “bu uğurda çalışma yapan herkesi sevgi ile kucaklıyoruz. Kuşak sınavına giren tüm sporcularımızı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Her zaman birlikte güzel işler yapacağız ve bu sporda bir numara olacağız” dedi.

Terfi Ettiler…

Milli Taekwondo Antrenörü Mehmet Erişik nezaretinde gerçekleştirilen kuşak sınavında çeşitli yaş gruplarında ve kuşaklarında olan sporcular sınav heyecanını yaşadılar ve başarılı olan sporcular bir üst kuşağa terfi ettiler.

Velilerin yoğun ilgi gösterdiği kuşak sınavında velilere çeşitli ikramlarda bulunuldu. Veliler çocuklarının kuşak imtihanında gösterdiği performansı ilgi ile izleyerek bol bol resim ve görüntü çektiler…

Bu arada imtihan arasında öğrencilerin yaptıkları müsabakalar ve gösteriler de büyük ilgi ile izlendi ve çok alkış aldı.
   

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz