Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

TADAD’tan Duru’ya Ziyaret…

24 Şubat 2012 Cuma, 09:02
TADAD’tan Duru’ya Ziyaret…

Talasemi Dayanışma Derneği (TADAD) Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine yeni atanan Doç. Dr. Mehmet Duru’yu ziyaret etti.
 
Kerimoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, eğitim ve araştırma hastanesinin prenatal tanı konusunda günün şartlarını göz önüne alarak daha hassas davranması gerektiğini belirterek, ilerleyen zamanlarda kentte talasemi ve orak hücre anemi hastalığının sıfıra indirilmesi amacı taşıdıklarını söyledi.
 
 
Başhekim Duru ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, toplumsal bir halk sağlığı sorunu olan talasemi hastalığının önlenebilir bir hastalık olmasına rağmen, Türkiye’de sık görülen bölgelerde halen istenilen düzeyde önlenemediğini ifade etti.
 
 
 
Sağlık konusunda halkın eğitim kalitesinin artmış olmasının sevindirici olduğunu anlatan Duru, önleyici sağlık hizmetlerinin titizlikle yapılıyor olmasının, geçmiş yıllara nazaran ülkede ve bölgede hasta doğumlarının azalmasına katkı sağladığını dile getirdi.
 
 
Duru, MKü Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak kuruldukları ilk günden bu yana halka kaliteli sağlık hizmeti sunmak için çalışma yaptıklarını bildirerek, talasemi ve orak hücre anemi hastalığının önlenmesi konusunda kamu, kurum kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile dayanışma içerisinde olduklarını kaydetti. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz