Suriye’lilerden rahatsızız…

18 Temmuz 2014 Cuma, 10:13

Antakya’nın Akasya Mahallesi Muhtarı Mustafa Yücedal, Suriyelilerden yana sıkıntılı olduklarını belirtti.

Akasya Mahallesinde 5 bin Suriyeli olduğunu söyleyen mahalle muhtarı Mustafa Yücedal, “Halkımız Suriyelilerden yana sıkıntılı. Suriyeliler buraya yerleştiler, iş yeri açtılar, konut sahibi oldular. Ben bunları olumsuz buluyorum. Burada ev satın alıp, iş yeri açıyorsa Suriye’yi tamamen bırakıp buraya yerleşmiş demektir. Bu da bir daha Suriye’ye dönmeyecekleri anlamına gelir” dedi.

Ev sahiplerinin Suriyeliler yüzünden kirayı arttırdıklarını bu yüzden mahalle sakinlerinin sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Akasya Mahallesi muhtarı Mustafa Yücedal, “Ev sahipleri kirayı yükselttiler artık evlerini kiralamak isteyenlere Türk müsün?, Suriyeli misin? diye soruyorlar. Suriyeli cevabını verirsen kira artıyor” ifadelerini kullandı.

Hatay halkının Suriyeliler konusunda sabırlı ve hoşgörülü olduğuna değinen Yücedal, “Biz Suriye’ye gitsek bizi almazlar. Bize bu kadar sahip çıkmazlar, bu kadar yardımcı olmazlar. Bu yüzden Hatay halkına helal olsun. Hem sabırlı hem de hoşgörülü” açıklamasında bulundu.
Şehir içi trafikte kırmızı ışıklarda durdukları anda Suriyelilerin tedirginlik yarattığını belirten Akasya Mahallesi Muhtarı Mustafa Yücedal, “Kırmızı ışıklarda durduğunuz anda yanınıza hemen Suriyeli çocuklar geliyor. Sizlere bir şeyler satmaya çalışıyorlar. Kendi ekmeklerini çıkarmaya çalışıyorlar elbette ama bu da halkı tedirgin ediyor. Yetkililerimiz buna bir çare bulmalıdır” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz