Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Suriye’ ye giden ısrail’ e Gidemiyor…

16 Kasım 2009 Pazartesi, 12:04
Suriye’ ye giden ısrail’ e Gidemiyor…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet çinçin yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında; “Suriye ile yapılan antlaşma ile kaldırılan vize uygulaması ile ıki ülke arasında ki giriş-çıkışların bir hayli arttığı bilinmektedir. Bu artış hem turizm sektöründe faaliyet gösteren firmaları hem de iki ülke esnafını oldukça mutlu etmiştir. Bu uygulama ile Havaalanımızın kullanım kapasitesi ve doluluk oranları büyük ölçüde artmıştır. Bu oldukça sevindirici bir gelişmedir. 

  
Suriye’ ye giriş yapan ve pasaportunda Suriye damgası bulunan vatandaşların Avrupa Birliği ülkelerine ve ABD. ye gitmek için vize talebinde bulunduklarında olumsuz cevap aldıklarına dair bir söylenti bu aralar Odamıza sıklıkla iletilmektedir. Böyle bir şeyin söz konusu olmadığı ve bunun bir hurafeden ibaret olduğu tarafımızca bilinmektedir. ve defa kez aksi ispat edilmiştir.
Bu uygulama sadece ısrail devleti için geçerli olmaktadır. Pasaportunda Suriye veya herhangi bir Arap devletine giriş yapıldığını gösteren ibare bulunan bir kişi ısrail’ e girmek isterken genellikle sorun yaşamaktadır. Bu onaylamadığımız bir durum olmakla beraber tamamen ısrail’ in devlet politikası ile alakalı ve tamamen ülkenin kendi insiyatifindedir. Dileğimiz ısrail –Filistin barış sürecinin bir an önce hayata geçmesi ve yersiz uygulamanın da süratle sona ermesidir.” Dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz