Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Suriye ile Savaşa Hayır Etkinliği…

01 Eylül 2013 Pazar, 19:46
Suriye ile Savaşa Hayır Etkinliği…

Antakya’da yaklaşık 500 kişilik bir gurup Yunus Emre Park’ında “savaşa hayır” demek için bir araya geldi. Basın açıklamasına CHP, ışçi Partisi, Ehlibeyt Kültür ve Dayanışma Derneği(EHDAV), TGB, ADD, ınsani Yardımlaşma Platformu ve Eğitim ış üyeleri katıldı.
 
CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz kalabalığa yaptığı konuşmada, “Bir müdahale olduğu zaman kim ölecek sayın Başbakan ve Davutoğlu sizlere soruyorum. Küresel güçlerin çıkarına hizmet edecek bu savaş bu bölgede yaşayan insanların savaşı değildir sonuna kadar bu savaşın karşısındayız” dedi.
 
ışçi Partisi Genel Sekreteri Serhen Bolluk ise, “ıncirlik üssü NATO Karargahı kapatılmadan bize rahat yok. üslere güvenerek iktidar da duranlar var. Bu oradaki eylemizim şanlı Esad’ın kahraman ordusuna destek olduysa ne ala. AKP ıktidarını derhal devirmemiz lazım” ifadelerini kullandı.
Eylemde Türkiye ve Suriye bayrağı yan yana açıldı. Konuşmalarda kardeşlik vurgusu ön plana çıktı. Gösterici gurup Yayladağı sınır kapısının açılması istedi.
 
Savaşa Hayır etkinliğine katılan bir diğer CHP’li vekil Hasan Akgöl yaptığı konuşmada şunları vurguladı: “Antakya’da 2 şehit var başbakan yok. Reyhanlı’da patlama var başbakan Amerika’da. Tekrar söylüyorum Suriye’ye müdahale olmayacak! Olmayacak…”
 
Ehlibeyt ve Kültür Dayanışma Derneği başkanı şeyh Ali Yeral ise, “Sınırlar El Kaide’ye El Nusra’ya kaldı. Ancak akrabalarını ziyaret etmek isteyen gerektiğinde onlara ilaç ekmek battaniye götürmek isteyen halkımıza Yayladağı Sınır kapısı maalesef kapalı tutuluyor.” şeklinde konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz