Suriye için günde 170 ekmek…

08 Aralık 2014 Pazartesi, 11:50

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde Suriyeliler için kurulan ekmek fabrikasında günlük 170 bin ekmek üretiliyor.

İHH Basın Danışmanı Burak Karacaoğlu, fırını açtıkları günden bu yana Suriye’ye 100 milyonun üzerinde ekmek gönderdiklerini söyledi.İHH’nın Reyhanlı İlçesi’ndeki lojistik merkezinde 20 ay önce kurulan fırında, Suriyeliler için özel ekmek üretiliyor. İç savaşın devam ettiği Suriye’de en çok ekmeğe ihtiyaç duyulduğunu belirten Burak Karacaoğlu, bu ihtiyaca cevap verebilmek için fırın kurduklarını söyledi.
Ekmeğin Suriyelilerin damak tadına uygun bir şekilde üretildiğini belirten Karacaoğlu şunları söyledi: “Özellikle ekmek bulmakta zorlanan halkın bu ihtiyacının karşılanması amacıyla 20 ay önce kurduğumuz fırında günlük 170 bin ekmek üretimi yapılıyor ve tamamı Suriye’ye gönderiliyor.
Bugüne kadar fırınımızda 100 milyonun üzerinde ekmek üretildi ve hepsi de Suriye’ye gönderildi. Ekmekler tamamen kendi ağız tatlarına uygun lezzette hazırlanıyor. Sağlıklı koşullarda ve makinelerle hazırlanan ekmekler kapalı ortamda bir hafta dayanabiliyor.” Karacaoğlu ayrıca, İHH olarak Suriyelilere yönelik yapılan yardım çalışmalarının da aralıksız devam ettiğini söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz