Şükrü Güçlü toprağa verildi…

08 Nisan 2015 Çarşamba, 10:34

  Önceki gün vefat eden Antakya Belediyesi eski Başkanlarından M. Şükrü Güçlü dün son yolculuğuna uğurlandı. 1977-1980 ile 1989-1994 yıllarında olmak üzere iki dönem Antakya Belediye Başkanlığı yapan M. Şükrü Güçlü’nün cenazesi, dün resmi törenle toprağa verildi.

      Güçlü için ilk tören, yıllarca görev yaptığı, köprübaşındaki, halen Büyükşehir Belediye Binası olarak kullanılan eski tarihi bina önünde yapıldı. Buradaki törene Büyükşehir Başkanı Lütfü Savaş, eski Belediye Başkanlarından Bekir Karabacak, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, CHP İl Başkanı Ertuğrul Gün,  BŞB yetkilileri, vatandaşlar, eşi ile oğlu başta olmak üzere,  yakınları katıldı.

      Türk Bayrağı’na sarılı tabutu önünde yapılan saygı duruşu ardından konuşma yapan Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş, kederli bir gün yaşadıklarını, Antakya’yı iki dönem başarıyla yöneten, dönemin zor koşullarına rağmen kalıcı hizmetler yapan M. Şükrü Güçlü’yü kaybettiklerini söyledi.

  1. Şükrü Güçlü’nün 6-7 ay öncesine kadar hareketli, sağlıklı bir yaşamı varken birden yatağa düştüğünü ve aylardan beri yoğun bakımda yaşama direndiğini, ancak Pazartesi günü hayatını kaybettiğini söylerken, “M. Şükrü Güçlü, kalıcı eserleriyle, Hatay’ın kurutuluş savaşında kahramanca mücadele eden babası gibi unutulmayacak ve Baba ile oğlun isimleri altın harflerle tarihe yazılacaktır” dedi.

      Hatay BŞB görevlisi imamın duaları eşliğinde kaldırılan cenaze, daha sonra Mezarlık Kompleksi’ne getirtildi. Mezarlık Kompleksi’nde de öğle namazını müteakip, Antakya Belediyesi eski Başkanlarından M. Şükrü Güçlü, şehir mezarlığında toprağa verildi.

      Vefat eden M. Şükrü Güçlü, 1931 doğumlu olup, 84 yaşındaydı.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz