Şükrü Güçlü aramızdan ayrıldı…

07 Nisan 2015 Salı, 11:17
Şükrü Güçlü aramızdan ayrıldı…

Dün Vefat eden Güçlü, Hatay’daki en eski CHP’li… Güçlü, siyasete 1950’li yıllarda CHP kadrolarında başladı, 65 yıllık CHP’li…

Bir zamanlar Antakya halkının kalbinde taht kuran, aradan yıllarca yıl geçmesine rağmen unutulmaz hizmetleriyle saygıyla anılan Antakya Belediyesi eski Başkanlarından M.Şükrü Güçlü vefat etti.

1978 ile 1980 dönemi ile 1987-1992 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı yapan M. Şükrü Güçlü, uzun süredir rahatsız idi.

Dün  vefat eden GÜÇLÜ, bugün Antakya’da toprağa verilecek.

Edinilen bilgiye göre, M. Şükrü Güçlü, öğle namazını müteakip, cenazesi Mezarlık Kompleksi’nden kaldırılarak toprağa verilecek.

Dün vefat eden M. Şükrü Güçlü, Hatay’daki en eski CHP’li… 1950’lerde CHP’de siyasete başlayan M. Şükrü Güçlü, yıllarca CHP İl Başkanlığı ve Kurultay Delegeliği yaptı, iki dönem Belediye Başkanlığı kazanan Hatay tarihindeki tek siyasetçi olarak tarihe geçti.

  1. Şükrü Güçlü, ilkokul mezunu olmasına rağmen, kente kazandırdığı köklü hizmetleriyle anılan bir isim. Adını taşıyan ve Sümerler-Akdeniz Mahallelerini birleştiren Köprü, Kışla yanındaki Uğur Mumcu Caddesi, Uzun Çarşı devamı Selçuk Caddesi, Dağ eteğindeki İzmir Caddesi, Asi Nehri kenarındaki İzzet Güçlü Caddesi, İHL yanından geçen Türkmen Caddesi, Asi kenarından geçene Kanatlı Caddesi gibi kent trafiğine katkıları bugün bile gözlenen hizmetlerin mimarı, yaratıcısıydı
  2. Şükrü Güçlü CHP bünyesinde 65 yıldır siyaset yapan Hatay’ın en eski CHP’lisi…

Bir süredir İstanbul’da yaşayan M. Şükrü Güçlü, bugün öğle namazını müteakip Mezarlık Kompleksi’nden kaldırılacak, cenazesi şehir mezarlığında toprağa verilecek.

Asya Gazetesi ve Asya Radyo olarak, Antakya’ya yıllarca hizmet eden merhum M. Şükrü Güçlü’ye Tanrı’dan rahmet, ailesine başsağlığı dileriz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz