Suç Örgütüne Geniş Çaplı Operasyon….

19 Ocak 2012 Perşembe, 09:57
Suç Örgütüne Geniş Çaplı Operasyon….

Operasyon kapsamında gözaltına alınan 23 kişiden 16’sı adliyeye sevk edildiHatay ve ilçelerinde düzenlenen operasyonda, ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgüte üye olmak, örgüt faaliyetleri çerçevesinde göçmen kaçakçılığı yapmak ve resmi belgede sahtecilik’ suçlarından 23 kişi gözaltına alındı.
 
 
 
Alınan bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele şubesi ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında, kent merkezi ile Kırıkhan, Yayladağı ve Samandağ ilçelerinde çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik geniş çaplı çalışma başlatıldı. Kent merkezi ile Kırıkhan, Yayladağı ve Samandağ ilçelerindeki bazı ev ve iş yerlerine eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, 23 kişiyi gözaltına aldı.
 
 
Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramada da 3 adet kuru sıkı tabanca ve bu tabancalara ait 3 adet şarjör ile 43 adet mermi, 3 adet av tüfeği ve bu tüfeklere ait 32 adet fişek, 50 adet tabanca mermisi, 11 adet sahte mühürlü pasaport, 2 adet sahte ikamet tezkeresi, 2 adet dürbün ile 10 adet Arapça yazılı belge bulundu.
 
 
Emniyetteki işlemlerinin ardından 16 zanlı, ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgüte üye olmak, örgüt faaliyetleri çerçevesinde göçmen kaçakçılığı yapmak ve resmi belgede sahtecilik’ suçlarından adliyeye sevk edilirken, 7 zanlı ise serbest bırakıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz