Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Suavi, Sivas Olayları’ na tanık…

16 Aralık 2012 Pazar, 18:41
Suavi, Sivas Olayları’ na tanık…

özgün Müziğin Duayeni Suavi ıskenderun’ da Mirandos Türkü Bar’ da sevenleriyle buluştu.  ünlü özgün Müzik sanatçısı Suavi 3 saat ara vermeden ortaya koyduğu canlı performans konserle göz doldurdu. Konser sonunda ayakta alkışlanan sanatçı Suavi, “Acının önünde eğilmedim ama sizlerin önünde eğiliyorum” dedi.

ıskenderun Karaağaç’ta bulunan ve alanında en başarılı sanatçıları mekânında ağırlayan Mirandos Türkü Bar yetkilileri geçtiğimiz günlerde özgün Müziğin duayeni Suavi’yi sevenleriyle buluşturmanın haklı gururunu yaşadı. Nezih ve coşkulu bir ortamda gerçekleşen konserde Suavi, hayranlarının isteklerine de yer verdi.

Konser esnasında söylediği türkülerin kimler ve ne için yazıldığı hakkında bilgilerde veren Suavi, Sivas olaylarına tanıklık etiğini ifade ederek, “Cumhurbaşkanı’ nın Sivas gerçeğini araştırmak için verdiği talimat tipik dezenformasyondan başka bir şey değildir. Sivas’ ta yitirdiğimiz aydınlar yerine kimi koyacağımı bilmiyorum.

Bir daha bu olayların yaşanmaması dileğiyle; ülkede barış, özgürlük, diyalogların artmasını diliyorum. Kimsenin dinine karışmadığı bir ortam yaşatmak için bir kavga veriyorum. Bu kavga benim kavgamdır” derken, ıskenderun’dan bir barış güvercini uçurduğunu da sözlerine ekledi.Hiç ara vermeden 3 saat sürdürdüğü canlı müzik performansı ile hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatan özgün müzik sanatçısı Suavi, konser sonunda dakikalarca alkışlandı.

Konser bitiminde “Ben sahnede seyircilerimden uzak olmayı değil, onlarla iç içe olmayı onlarla diyalog içerisinde olmayı seviyorum” şeklinde sevenleriyle vedalaşan Suavi hayranlarının fotoğraf çektirme isteğini geri çevirmedi. Konsere gelen yüzlerce kişi sanatçı Suavi ile hatıra fotoğrafı çekilebilmek için adeta birbirleri ile yarıştılar.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz