Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Stad’ın ıhalesi Yapıldı…

16 Kasım 2013 Cumartesi, 11:56
Stad’ın ıhalesi Yapıldı…

Son iki yılda ılimizde yapılan, inşaatı devam eden ve yapımı planlanan spor tesisleri ile Hatay, spor kenti olma yolunda hızla ilerliyor.
 
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor ıl Müdürü Emrullah Taşkın, “25 bin seyirci kapasiteli Hatay Stadyumu ihalesi 14 Kasım’da Toki tarafından yapıldı. önümüzdeki günlerde inşaatına başlanacak olan stadyumun 2015 yılı sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor.  Aynı arsa üzerine stadyumun hemen yanında, Atletizm sahası, 4.000 kişilik spor salonu, olimpik ölçülerde kapalı yüzme havuzu, tenis kortları ve futbol sahaları da yapılacak.
 
Bu tesisler stadyumla eş zamanlı olarak 2015 yılı içerisinde bitirilerek, yaklaşık 200 dönümlük bir alanda çok modern bir spor kompleksi oluşturulacak. Stadyumun tribün altlarında oluşturulacak olan antrenman salonları da amatör branşların hizmetinde olacak. Aynı zaman da Uluslar arası kriterlere uygun olacak bu modern stadyumda Milli maçlarda rahatça oynanabilecek. 
 
Yapılacak futbol sahaları ise amatör takımlarımızın antrenman ve müsabakalarında kullanılacağından, tesislerimizin bitmesiyle birlikte Hatay futbolunun ve sporunun çağ atlayacağına inanıyorum. Bütün bu tesislerimizin tamamlanması ile birlikte Hatay’lı sporcular çok modern imkânlara kavuşacağından, sporun her dalında dünya ile yarışan Hatay’lı sporcuları görmek sürpriz olmayacaktır” dedi.
Taşkın son olarak; yapılacak bu modern stadın ılimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz