Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

Spor, Hayatınızın Vazgeçilmezidir…

23 Nisan 2012 Pazartesi, 12:30
Spor, Hayatınızın Vazgeçilmezidir…

Savaş, “Spor, hayatımızın vazgeçilmez unsuru olmalı, sağlıklı bir toplum olabilmenin şartı spor yapmaktan geçer”
Haber Merkezi

Hatay Beden Eğitimi ve Spor öğretmenleri Derneği Başkanı Alaattin Melekoğlu ve yönetim kurulundan oluşan heyet Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Melekoğlu, Antakya Belediyesi’nin kent genelinde yürüttüğü çalışmalar sonrası şehirde gelişme ve kalkınma yönünde büyük değişiklikler yaşandığını ifade ederek, “Yapmış olduğunuz faaliyetler küçümsenmeyecek çalışmalardır. Sivil toplum örgütlerinin, bilim adamlarının sunduğu projeleri göz ardı etmeksizin fiiliyata geçirmek için büyük atılımlar içinde yer aldınız. Bizlerde bir Antakyalı ve özellikle spor alanında branşlaşmış bir eğitimci olarak kentin spor sahaları bol, engelsiz, araçların eksoz gazlarından uzak, bisiklet ve yürüme parkurlarına sahip alanlar istiyoruz. Sizlerin bu konuda yaptığınız gayretli ve hummalı çalışmaları yakından takip ediyor ve takdir ediyoruz.” dedi.

Melekoğlu, Antakya Belediyesi’nin, resmi kurum ve sivil toplum örgütleriyle işbirliği içinde 25 Nisan’da düzenleyeceği “çevre ve Temizlik Yürüyüşü’ne” dernek olarak katılım göstererek destek vereceklerini, daha temiz bir Antakya için ellerinden gelen katkıyı sağlamaya hazır olduklarını ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Savaş ise, başkanlığa seçildiği ilk günden itibaren sivil toplum kuruluşları, resmi kurumlar ve kentin tüm dinamiklerinin görüşlerinden, öneri ve fikirlerinden faydalanmaya, karşılıklı istişarede bulunmaya özen gösterdiklerini, ben değil biz mantığı ile hareket ederek sonuca ulaştıklarını söyledi

Antakya’ya 18 yeni park kazandırıldığını ve mevcut 48 parkın hepsinin revize edildiğini kaydeden Başkan Savaş, “şehrimize kazandırdığımız 18 yeni park ile kent yaşayanlarının yeşil alan içerisinde rahat dinlenmeleri ve çocukların rahat oyun oynamalarına imkân sağlandı. Bu alanlarda voleybol, basketbol sahalarının yapımını gerçekleştirdik. Buralara çocuklarımızı, gençlerimizi ve yetişkinlerimizi spora teşvik etmek amacıyla fitnes spor aletlerinin montesi gerçekleştirildi.

Daha güzel ve daha yaşanabilir bir Antakya için geliştirilen projeler arasında yaşamsal alanlara çok önem veriyoruz. Bakınız prestij caddelemizde kaldırımlar özellikle geniş tutuldu, fiziki şartları uygun caddelerimizde bisiklet ve engelli yolları yapıldı. Kaldırım düzenlemelerimiz engelli insanlarımız düşünülerek tasarlandı.” dedi.
Yaptığı taziye ziyaretlerinde, vefatların daha çok kalp krizi ve kanser vakalarından kaynaklandığını gözlemlediğini dile getiren Savaş, “Bu hastalıkların baş ilacı spor ve doğru beslenmedir. Spor yapan bedenin kalp rahatsızlığı geçirme olasılığı spor yapmayana göre oldukça düşüktür. Bu nedenle hemşerilerimiz bisiklet kullanarak, yürüyüş yaparak sağlıklı bir bünyeye sahip olabilirler. Yürüyüş alanları için kaldırımları geniş tuttuk, semt sahaları, voleybol, basketbol sahaları yaptık ve uygun alanlar buldukça yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
Sporun hayatın vazgeçilmez unsuru olması gerektiğini belirten Savaş, “Sağlıklı bir toplum olabilmenin şartı spor yapmaktan geçer. Bu doğrultuda belediye bünyesinde Gençlik Spor Kulübü’nü kurduk. Bu kulüp çatısı altında yüzlerce evladımız spor yaparak bu sayede hem kötü alışkanlıklardan uzak duruyor hem de şehrimizi yarışmalarda en iyi şekilde temsil ediyorlar. Bu konuda siz değerli öğretmenlerimize de büyük görev düşüyor. Sizler görev yaptığınız okullarda yetenekli sporcuları bizlere gönderirseniz, bu gençleri antrenörlerimiz nezaretinde yapılacak olan çalışmalar sonrasında elde edeceği başarılar doğrultusunda Milli takımlar seviyesine kadar yükseltme imkânına sahibiz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz