Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Söz Gençlerde Programı MKÜ’ de…

21 Aralık 2009 Pazartesi, 20:09
Söz Gençlerde Programı MKÜ’ de…

TRT Ankara televizyonu çocuk ve Gençlik programları Müdürlüğü’ nce hazırlanmakta olan güncel konuların gençlerle tartışıldığı “Söz Gençlerde” adlı programın çekimleri 18 Aralık 2009 tarihinde Tayfur Sökmen Kampusu Atatürk Konferans Salonunda yapıldı.
 
      çok Kültürlülük konusunun tartışıldığı Programın çekimleri Rektör Canda’nın hoş geldiniz konuşması ile başladı. TRT ekibine çekimler için Mustafa Kemal üniversitesi’ ni seçtikleri için ayrıca teşekkür etti. Mustafa Kemal üniversitesi öğrencilerinden Mehmet Raşit Küçükkürtül, Betül Bilik, Ayşe Günger, Ceyhun Yıldırım, Ayşe şenay Bahtiyar ve Mikail Kolutek katıldı.
        Seviyeli bir tartışma ortamında geçen çekimler sorunsuz olarak tamamlandı.
       çekimlerin ardından bir açıklama yapan Rektör Canda “Bu tip çalışmalar Hem üniversitemizin hem de Hatay’ Sın tanıtımı için büyük bir fırsattır. Ayrıca Avrupa üniversiteler reformu ile üniversitelere yüklenen “üniversiteler içinde bulunduğu toplumların sorunlarına çözüm üretmelidir” ilkesine de katkı sağlamaktadır. üniversiteler her türlü fikrin demokratik olarak tartışılabildiği yerlerdir” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz