Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Soysal’ın Mezarına Karanfiller Bırakıldı

28 Temmuz 2011 Perşembe, 09:06
Soysal’ın Mezarına Karanfiller Bırakıldı

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde, evden kaçarak evlendiği kocasının terk etmesi üzerine çocuğu ile baba evine sığınan Ceylan Soysal’ın aile meclisi kararıyla öldürülmesini protesto eden BDP’li bir grup kadın, Soysal’ın mezarını ziyaret ederek karanfil bıraktı. 
 
 
BDP Kadın Kolları üyeleri, Dörtyol’daki töre cinayetini protesto etmek amacıyla Ceylan Soysal’ın özerli Mahallesi’ndeki mezarını ziyaret etti. Gruptakiler, daha sonra Soysal’ın mezarına karanfil bıraktı. 
 
 
BDP Hatay ıl Kadın Kolları Yöneticisi Fatoş Yener, yaptığı açıklamada, töre cinayetlerini planlayanları lanetlediklerini belirterek, gereken önlemlerin alınmasını istedi. Adalet Polas ise Kürtçe yaptığı konuşmada töre cinayetlerini kınadı. 
 
 
Dörtyol’un özerli Mahallesi Askeri Sokak’ta, 18 Temmuz Pazartesi günü gece saat 22.00 sıralarında işlenen cinayette, henüz 19 yaşında olan Ceylan Soysal, kaçarak evlendiği kocasının yanından ayrılarak, çocuğu ile birlikte geldiği baba evinde tabancayla vurularak öldürülmüştü. 
 
 
Cinayetin ardından Ceylan Soysal’ın ölümünden sorumlu tutulan babası Mehmet Hicri (41), erkek kardeşi Emrah Hicri (17), amcaları Halil Hicri (30), Ahmet Hicri (38), Ramazan Hicri (25) ve ailenin yakını olduğu belirtilen Ali Güneş (19) tutuklanmış, anne Sebiha Hicri (38) ise ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz