Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Söylenecek Çok Sözümüz Var….

21 Ekim 2011 Cuma, 10:52
Söylenecek Çok Sözümüz Var….

Hakkâri’nin Yüksekova ve çukurca ilçelerinde yapılan hain terör örgütünün saldırısından sonra, vatandaşlar ve sivil toplum örgütlerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

 

Hatay Sosyal Dernekler Platformu Federasyonu da bu kapsamda Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde (AGC) düzenlediği basın toplantısında terör olaylarını kınadı.Hatay Sosyal Dernekler Platformu Federasyonunda bulunan 64 dernek Başkanı adına konuşan Yusuf Ceylan, “Bitlis ve Hakkâri de meydana gelen hain saldırılarda şehit düşen kardeşlerimizin acısı yüreğimizi dağlamıştır. Bu acılı günde söylenecek çok sözümüz var; ancak zaman artık konuşma, söz söyleme, taziye mesajları yayınlama, ‘şehidimizin kanı yerde kalmayacak, terörle mücadele azmimiz kararlılıkla sürdürülecektir’ deme zamanı değil. Sözün bittiği noktadayız.

Millet olarak, sivil toplum olarak bize düşen, öfkemiz nedenli büyük olursa olsun, terör örgütünün isteğinin aksine, bu alçakça saldırıların iç barışımızı v huzurumuzu yok etmesine asla izin vermemek, birlik ve beraberliğimizi daha çok vurgulamaktadır.” Dediülkemizin son aylarda terörle mücadele de kararlı adımlar attığını belirten Ceylan konuşmasının devamında, “Tükenme noktasına gelen terör örgütünü, kendisini ispatlanma ve var olduğunu gösterme çabasıyla, bu tip eylemlere itmektedir.

 

Ancak, milletimiz birlik ve beraberlik içinde, hiç olmadığı kadar büyük kararlılıkla terör belasının kökünü kazıyacaktır. ıçerden ve dışarıdan buna engel olmaya çalışacakların da buna gücü yetmeyecektir. Bölge halkının haklarını savunduğunu iddia eden eli kanlı terör örgütünün sivil-asker demeden, kadın, yaşlı, çocuk, bebek ayırt etmeden insanları katletmesi de öyle olmadığının en açık örneğidir.

 

Asırlardır aynı topraklarda birlikte yaşayan insanlarımız arasında nefret ve husumet yaratarak insanlarımızın birbirleriyle çatışacakları bir ortam oluşturmayı amaçlayan terör örgütünün bu tür eylemleri, hiçbir zaman başarıya ulaşamayacaktır. Türkü’yle Kürt’üyle, Arap’ıyla; Alevi’siyle Sünni’siyle milletimiz, teröre karşı alınacak her tedbirin ve sergilenecek kararlılığın arkasında bulunmakta ve bulunacaktır. Bu düşüncelerle, hain terör saldırısı sonucu şehitlik mertebesine erişen kahraman askerlerimize ve polislerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, saldırıdan yaralı kurtulan güvenlik güçlerimize de acil şifalar diliyorum.” Dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz