Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Söylem Başka Eylem Başka

19 Eylül 2012 Çarşamba, 09:49
Söylem Başka Eylem Başka

Hatay Eğitim ış Yönetim Kurulu; “Her zaman, Hatay’ın huzur ve barış şehri olduğu vurgusu yapan Sayın Lekesiz’in söylemleriyle eylemleri örtüşmüyor”
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
Hatay Eğitim ış Yönetim Kurulu üyeleri, Eğitim-ış il binası önünde yaptıkları basın açıklamasında, söylemlerinde her zaman, Hatay’ın huzur ve barış şehri olduğu vurgusunu yapan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in söylemleriyle eylemlerinin örtüşmediğini, geçtiğimiz Pazar günü yaşanan olayların tek sorumlusunun vali olduğunu ileri sürerek, Vali Lekesiz’i istifaya davet ettiler.
 
 
 
“Polis ve Halk Karşı Karşıya Getirildi”
 
 
 
Eğitim-ış yönetim kurulu adına basın açıklamasını okuyan Aslan Gürdaş, Türkiye-Suriye Kardeşlik Platformu tarafından düzenlenmek istenen “Barış ve Kardeşlik şölenine” Valiliğin güvenlik gerekçesini öne sürerek izin vermemesinin anti demokratik yönetim anlayışlarının bir uygulaması olduğunu ifade ederek, bu anlayışın sonucunda, can güvenliğini sağlamakla görevli olan emniyet güçleriyle halkın karşı karşıya getirildiğini, Söylemlerinde her zaman Hatay’ın huzur ve barış şehri olduğu vurgusunu yapan Sayın Lekesiz in söylemleriyle eylemlerinin örtüşmediği görülmüştür.” şeklinde konuştu.
 
 
 
“Tek Sorumlu; Hatay Valiliği”
 
 
 
ınsanların anayasal hakların kullanmalarına izin vermeyen, kitlenin demokratik tepkileri karşısında gaz bombası ve biber gazı ile müdahale emrini veren Hatay Valiliğinin çıkan bütün olayların tek sorumlusu olduğunu ileri süren Gürdaş, Bu anlayışın kabul edilemez olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:
 
 
 
“Vali Lekesiz’i ıstifaya Davet Ediyoruz”
 
 
 
“Bu olay ve son zamanlarda Hatay’da yaşananlar, bölgede etnik ve mezhepsel ayrımcılığın körüklenerek, halkın kamplara bölünmeye çalışıldığının göstergesidir.
 
 
 
Eğitim-ış olarak diyoruz ki: Cumhuriyetin kazanımları, Atatürk ilke ve devrimleri için tehdit oluşturan emperyalist güçler, gerici girişimler ve etnik ayrımcılıklar, hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaktır. Hatay halkı, kendisine bırakılan emanete sonsuza kadar sahip çıkacak, bu güzel coğrafyada barış ve kardeşlik içinde yaşamanın yollarını mutlaka bulacaktır.
 
 
 
Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’i antidemokratik uygulamalarından dolayı kınıyoruz. Ayrıca insan haklarına ve demokrasiye saygılı olması gerektiğini hatırlatarak, istifaya davet ediyoruz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz