Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Sorgulama Sitesinden Yapılabilecek…

11 Ocak 2012 Çarşamba, 10:40
Sorgulama  Sitesinden Yapılabilecek…

Sosyal Güvenlik Kurumu Hatay ıl Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt, bundan böyle sosyal güvenlik verilerinin kurumlarına ait internet sitesinden sorgulanmasının yapılabileceğini dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

SGK Müdürü Camkurt, “Bu uygulamayla e-devlet şifresi sahibi vatandaşlarca sadece kendilerine ilişkin sigortalılık bilgileri sorgulanabilmekte iken, çok sayıda kamu kurum ve kuruluşunun yerel ve merkezi birimleri ile yine çok sayıda ve çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren özel kuruluş, kendi işlemlerinde kullanılmak üzere Kurumumuzdan sigortalılara ilişkin bilgileri talep etmeye devam etmiş ve bu talepler gün geçtikçe artış göstermiştir.

 

 

 

Bunun üzerine, Strateji Geliştirme Başkanlığı’nca 05.12.2011 tarihinde, Kurumumuzun internet sitesinde “ Sosyal Güvenlik Verilerine Ait Bazı Sorgulamaların Kurumumuz ınternet Sitesinde Yapılabilmesine ılişkin Duyuru” yayınlanmış ve bu duyuruda Kurum Başkanlığımızca, internet sitemizden kaldırılan sorgulamalardan bazılarına internet sitemizde tekrar yer verilmesinin uygun olacağının değerlendirildiği ve bu uygulamanın 15.12.2011 tarihinden itibaren açılmasının kararlaştırıldığı belirtilmiş ve belirtilen tarih itibariyle:Sigortalı tescil kaydı tespiti (4/a, 4/b, 4/c), Hizmet hesabı/ hizmet dökümü ( 4/a), Sigortalı hizmet listesi ( 4/b), Emekli aylık bilgisi ( 4/a, 4/b, 4/c), Müstahaklık sorgulama ( 4/a, 4/b, 4/c), ekranları internet sitemizde sorgulamaya açılmıştır.
 
Buna göre yukarıda sorgulamaya açıldığı belirtilen ekranlara ulaşılması için www.sgk.gov.tr. Adresine giriş yapılarak E-SGK bölümünden E-Hizmetler linki tıklanarak Sigortalı Sorgulama ekranına ulaşılacaktır. Bu ekranda, kişisel bilgilerin güvenliğinin sağlanması amacıyla da T.C. Kimlik No’suna ilaveten, baba adı, nüfusa kayıtlı olduğu il, ilçe, cilt ve aile sıra no gibi sadece kişinin nüfus cüzdanından elde edilebilecek bilgiler sorgulamaya esas tutulacaktır.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz