Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Sonuç Irak’tan Farklı Olmayacak…

24 Şubat 2012 Cuma, 08:58
Sonuç Irak’tan Farklı Olmayacak…

özgürlük ve Dayanışma Partisi(öDP) PM üyesi Naime Turunç beraberinde Aknehir Belediye Başkanı Mehmet Mübarek, öDP ıl Yöneticisi Ali Koyutürk ve öDP ıl Saymanı Nedim Haddur ile birlikte Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde (AGC) basın açıklaması yaptılar.
 
 
 
Suriye’ye Emperyalist Mücadeleye karşı olduklarını dile getiren heyet adına konuşan öDP PM üyesi Naime Turunç, Emperyalizmin kan ve ölümden başka hiçbir şey getirmeyeceğini ifade etti.
 
 
 
 
Turunç, “Irak’ta Saddam’a karşı ‘özgürlük’ adına yağdırılan bombalarla bir ülkenin tarihi ve geleceği yok edildi. Geride on binlerce ölüm ve etnik-mezhepsel temelde parçalanmış bir Irak bırakıldı. şimdi de Suriye’de demokrasi ve özgürlükler adına ‘insani müdahale’den söz ediliyor. Sonucun Irak’tan farklı olmayacağı ortada. Ortadoğu’da şimdiye kadar diktatörlükler eliyle halkları sömüren emperyalistler şimdi de halkları diktatörlerden kurtaran kahramanlığa soyunmaktadır!” dedi.
 
 
 
 
ABD önderliğindeki emperyalistler ve işbirlikçilerinin, Libya’nın ardından şimdi de Suriye’ye bir askeri müdahale hazırlığında olduğunu ifade eden Naime Turunç açıklamasının devamında; “Libya’da insani müdahale’ adına NATO bombalan yağdırıldı.
 
 
 
 şimdi de Suriye için Libya Modeli’nin uygulanmasından söz ediliyor. Uzun zamandır emperyalistlerin Suriye’ye içerden müdahalesi ile bir iç savaş geliştirildi. şimdi de ‘barış gücü’ ve ‘insani müdahale’ adı altında askeri bir operasyon planı devreye sokulmaya çalışılıyor. Suriye’ye müdahale ıran’a doğrudan müdahalenin de önünü açacak bölgesel bir savaşın da tetikleyicisi olacaktır.
 
 
 
Dini- mezhepsel ayrışma ve çatışmaların yoğunlaştırıldığı Ortadoğu böyle bir savaşın içinde kan gölüne dönecektir. AKP de bu süreçte aktif bölgesel tutum’ adı altında işbirlikçi politikalarla Suriye’ye her tür müdahalenin içinde yer alacağını ilan etmiştir.
 
 
 
NATO’nun Füze Kalkanı Radar Sistemi’ni Kürecik’e kuran AKP iktidarı Türkiye’yi bölgesel bir savaşın içerisine doğru sürüklemektedir. Dün Irak’ta, Afganistan’da ve Libya’da olduğu gibi şimdi de Suriye’de kardeş halkların başına yağacak bombalar için AKP, ABD ile el sıkışmıştır.” Dedi.
 
 
 
 
Suriye ve Ortadoğu halklarının gerçek özgürlüğü, emperyalizme ve sömürücü diktatörlere karşı kendi özgücüyle sürdürdüğü mücadelelerinin eseri olacağını söyleyen Naime Turunç,  “Emperyalist müdahaleye AKP’nin işbirlikçi politikalarına karşı bağımsız Türkiye mücadelesini yükselterek Ortadoğu halklarıyla dayanışmayı büyütmenin zamanıdır.  ışte bunun için tüm halkımızı Genel Başkanımız Alper TAş’ın Katılımıyla 26 şubat 2012 Pazar Günü Uğur Mumcu Bulvarı’nda Saat: 14.00’te yapacağımız ‘Emperyalist Müdahaleye Hayır’ yürüyüşünde buluşmaya çağırıyoruz.” Dedi.  Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz