Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

Son Düzlüğe Girdik…

02 Haziran 2011 Perşembe, 12:33
Son Düzlüğe Girdik…

Halkın Sesi Partisi (HAS) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ”12 Haziran’da yapılacak seçimler, eski ve yeni Türkiye’nin hesaplaşması ve dönüm noktası şeklinde olacak” dedi. Kurtulmuş, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Hatay’da, Tarihi Uzun çarşı’yı ziyaret ederek, esnafla tek tek tokalaştı ve Ahmediye Camisi bahçesindeki iş yerlerinin de bulunduğu vatandaşlara hitap etti.
 
 
Farklı dinlerin, inançların ve yaşam şekillerinin asırlardır bir arada barış içerisinde yaşadığı ve bundan sonra da yaşayacağı Hatay’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Kurtulmuş, buraya geldiğinde insanlığın kadim geçmişini çok güzel bir şekilde hatırladıklarını ve ülkenin geleceğinin parlak olacağına dair inançlarının arttığını söyledi.
 
 
Kısa süre önce kurulan partilerinin, Türkiye’nin her yerinde teşkilatlanmasını tamamladığını ve her tarafta büyük ilgi gördüklerini ifade eden Kurtulmuş, şöyle devam etti:
 
”Artık son düzlüğe girdik. 12 Haziran seçimleri, eski ile yeni Türkiye’nin hesaplaşması ve dönüm noktası şeklinde olacak. Eski Türkiye’nin siyaset defterleri kapanacak, inşallah HAS Parti’yle yeni siyasi defterler açılacak.
 
 
 
Yeni defterin ilk sayfasında, siyasetin dilinin temizlenmesi yer alacak. Türkiye’de kamplaşmaya, kutuplaştırmaya, harekete dayalı siyaset dili yerine birleştiren, bütünleştiren bir siyaset diline ihtiyaç var. Bu dili de ortaya koyan HAS Parti’dir.
 
 
Yeni siyaset defterinin ikinci sayfasında, herkesin eşit ve özgür yurttaş olduğu, sadece 4 yıldan 4 yıla oy verme mekanizması değil haklın egemen olduğu bir Türkiye inşa etmektir. HAS Parti, halkın desteğiyle bu süreci başlatacak. Her yurttaşın, Türkiye Cumhuriyeti’nin birinci sınıf vatandaş olduğu yeni Türkiye’yi hep birlikte kuracağız.”
 
 
Yeni siyaset defterinin üçüncü sayfasında toplumsal barışın sağlanmasının yer alacağını vurgulayan Kurtulmuş, hiç kimsenin etnik kökeni, inançları, mezhebi, yaşam tarzı ve düşünceleri dolayısıyla birinci ve ikinci sınıf değil, eşit yurttaş, paydaş olduğu Türkiye’yi her birlikte kuracaklarını kaydetti.
 
 
”TOPLUMSAL BARIşI ıNşA EDECEğıZ”
 
 
Kurtulmuş, toplumsal barışı, HAS Parti iktidarıyla inşa edeceklerini ifade etti. Defterin dördüncü sayfasında, yeni ekonomiyi inşa etmenin yer aldığını belirten Kurtulmuş, seçkinlerin, azınlığın değil herkesin pay aldığı, üretimin olduğu, tarlalarda üretimin yapıldığı, sokaklarda işsizlerin dolaşmadığı ve fabrikaların çalışmaya başladığı bir Türkiye’yi kuracaklarını söyledi. Kurtulmuş, milletin oylarını bölmeye, parçalamaya gelmediklerini, aksine bunları derleyip toparlamaya ve bütünleştirmeye geldiklerini kaydetti.
 
 
 
HAS Parti’nin önümüzdeki Parlamentoda en önemli, fonksiyonel, yol gösteren ve yeni ekonominin kurulmasının merkezi olan bir yapıda olacağını ve onların yer alacağı bu parlamentoda, kavga, gürültü, hakaret ve küfür gibi hastalıkların geride kalacağını söyledi.
 
 
HAS Parti ıl Başkanı Besim Altunöz de kentte örgütlenmelerini hızlı bir şekilde tamamladıklarını ve seçimlere hazır olduklarını kaydetti.
 
 
Konuşmaların ardından Kurtulmuş’a Antakya künefesi ikram edildi. Uzun çarşı’nın ardından Kurtulmuş, Habib-i Neccar Camisi’ni ziyaret ederek yetkililerden burası hakkında bilgi aldı. Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcısı Ertan Yülek ve milletvekili adaylarıyla konvoy halinde, partililerle buluşmak üzere ıskenderun ilçesine hareket etti.
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz