Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

şok Eden Tahliye…

01 Mayıs 2010 Cumartesi, 18:29
şok Eden Tahliye…

öldürüldükten sonra başı kesilerek, cesedi Etiler’de bir çöp konteynırına atılan Münevver Karabulut cinayetinin dünkü duruşmasında katil zanlısı Cem Garipoğlu dışındaki tüm tutuklu sanıklara tahliye kararı çıktı. Mahkeme, ‘savunmaların tamamlanması’ ve delillerin karartılma olasılığı olmadığı’ gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan baba Mehmet Nida Garipoğlu, Habib Kurt, Mehmet Karakayalı ve Ahmet Batur’u tahliye etti. Toplam 7 sanığın yargılandığı davada tutuklu kalan tek isim Cem Garipoğlu oldu. Dünkü duruşmada, suç delillerini yok etmekten 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan anne Tülay Garipoğlu’da tutuksuz yargılanacak.
AıLE TAM KADRO HAKıM KARşISINDA
 Cem Garipoğlu’nun Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasına ilk kez Garipoğlu ailesi tam kadro katıldı.  Yurtdışından gelen ve  5 yıla kadar hapis istemiyle tutuksuz yargılanacak olan anne Tülay Garipoğlu, ifade vermek için hakim karşısına çıktı. Hakkındaki suçlamayı kesinlikle kabul etmediğini belirten Tülay Garipoğlu olay gecesini de şöyle anlattı: “Eve geldiğimde
duvarla süpürge arasında silindikten sonra iz olarak kalmış sanki insan kusmuğuna benzer bir leke gördüm. Ama ben silmedim. Evdeki diğer lekeleri polis geldikten sonra bana gösterdiler. Polisler olay gecesi eve gelince ‘Evde kim var?’ diye sordu. Cem ile babasının polisler gelmeden önce evden çıktıklarını onlara söylemedim.
KAN LEKELERıNı BEN SıLMEDıM
Polis ‘Kan lekelerini görmediniz mi?’ diye sordu. ‘Görmedim’ dedim. Olay günü Cem’i 21:00’da gördüğüm zaman sarhoş gibi çok sessizdi. Ama ağzında içki kokusu yoktu. ıçki bardağı da görmedim.”
Anne Garipoğlu olay yaşandıktan sonra 40 gün ıstanbul’da kaldığını ancak olayın medyada çok sık gündeme gelmesi nedeniyle rahatsız olduğunu belirterek bu nedenle yurt dışına gittiğini söyledi. 
CEM’ıN ‘KARIN AğRISI’ BAşKA
Duruşmada hakim Cem Garipoğlu’na döndüğü sırada katil zanlısı rahatsız olduğunu belirterek “Karnım ağrıyor. Revire geri gitmek istiyorum. Zaten onun için geç geldim. Adli Tıp’a gittim. Revire gitmek istiyorum”dedi.Hakim zanlının talebini kabul ederek adliye içerisindeki adli tıpa gönderilmesine karar verdi. 
Amca Garipoğlu telaşlıydı
Duruşmada telaşlı haliyle dikkat çeken Hayyam Garioğlu, cezaevinde kardeşi Nida Garipoğlu’yla Cem’in teslim edilmesi için ikna görüşmeleri yaptığını söyledi. Olayla ilgisi olmadığını söyleyen amca Garipoğlu “Gece kardeşimin telefonu üzerine olayı öğrendim. Arabamı şoförüm devamlı kullanır. Ben Beylikdüzü’ne hiç gitmedim.” dedi. 
CD tartışması 
Karabulut ailesinin avukatı Rezzan Epözdemir, olay yeri inceleme CD’si hazırladıklarını ve bunu mahkemede göstermek istediklerini dile getirdi. Ancak Garipoğlu ailesinin avukatları CD’nin usule aykırı olduğunu iddia ederek, gösterilmesine itiraz etti. 
Sen neden ağlıyorsun benim ağlamam lazım
Dünkü duruşmada cinayeti örtbas etmekle suçlanan anne Tülay Garipoğlu ile Münevver Karabulut’un annesi Nagihan Karabulut, ilk kez karşı karşıya geldi. Korkunç cinayet sonrasındaki süreçte yurtdışında bulunan anne Tülay Garipoğlu, tanık olarak dinlendiği mahkemede Cem’i korumak için evdeki cinayet izlerini silme iddialarını reddederken, duruşmaya öğle arası verildiği sırada gözyaşlarına boğuldu. Hıçkırarak ağlayan Tülay Garipoğlu’na tepki gösteren Nagihan Karabulut “Neden ağlıyorsun. Benim ağlamam lazım” diye bağırdı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
stargazete.com
 
 
 
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz